Stało się! Po latach dyskusji nad potrzebą wprowadzania innych przycisków niż "lubię to" na Facebooku, serwis wprowadził możliwość wyrażania pod postami różnych emocji.

"Są rzeczy smutne lub tragiczne w życiu człowieka, a ludzie nie chcą ich "lubić". Zastanawialiśmy się, jak można wyrazić szerszą gamę emocji, takich jak zaskoczenie" - mówił szef Facebooka, Mark Zuckerberg w 2014 r. Po latach dyskusji nad problemem serwis wprowadził pięć innych reakcji na posty, zdjęcia i linki oprócz słynnego lajka.

Do wyboru mamy teraz przyciski "Lubię to", "Super", "Ha ha", "Wow", "Przykro mi" i "Wrr". Post oznaczony będzie odpowiednią ikonką wyrażającą daną reakcję.

Gdy ktoś "wyrazi się" w ten sposób pod naszym statusem zostaniemy powiadomieni o tym komunikatem w stylu "Anna Nowak zareagowała na zdjęcie".

Oczywiście łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której wiadomości o nieszczęściach czy katastrofach doczekają się reakcji typu "Super" czy "Ha ha". Urok mediów społecznościowych.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!