Fed Cup: Domachowskiej jednak się nie udało

Krzysztof Kalkowski
Domachowska podczas dzisiejszego meczu
Domachowska podczas dzisiejszego meczu Magdalena Jachim
Po wygranej Agnieszki Radwańskiej, kibice tenisa liczyli również na sukces Marty Domachowskiej. Pierwszy set wskazywał, że walka może być bardzo wyrównana.

Po dobrym meczu Agnieszki Radwańskiej (wygrała 6:3, 6:1) na kort weszła druga z reprezentantek Polski w singlu. Marta Domachowska zmierzyła się z najlepszą z Hiszpanek, Marią Jose Martinez-Sanchez, która w światowym rankingu zajmuje 27 lokatę (106 oczek wyżej niż Domachowska).

Determinację naszej zawodniczki było szczególnie widać w końcówce pierwszego seta. Udało jej się odrobić stratę ze stanu 2:5 i doprowadzić do tie-breaka. Nie udało się jednak polskiej zawodnicze wykorzystać tej szansy. Przegrała Tie-breaka, a później również drugiego seta. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:7 [4], 2:6.

- Żal tego tie-breaka, nie udało się. W drugim secie było już dużo trudniej - mówiła nasza zawodniczka dziennikarzom po zakończeniu spotkania. Słowa uznania dla Marty, szczególnie za pierwszego seta, popłynęły z ust Marii Jose Martinez-Sanchez - Przy stanie 2:5 Marta znacznie poprawiła grę, odrobiła straty, jednak to mnie udało się wygrać w tie-breaku. W drugim secie było łatwiej, bo nie roztrwoniłam już przewagi zdobytej na początku. Przed niedzielą jestem dobrej myśli.

Po pierwszym dniu Polki remisują z Hiszpankami 1:1

Fed Cup (Puchar Federacji) to drużynowe rozgrywki tenisowe krajowych reprezentacji kobiecych, odpowiednik męskiego Pucharu Davisa. Stawką spotkania Polska-Hiszpania jest utrzymanie w II Grupie Światowej tenisowych rozgrywek o Fed Cup.