Związek Miast Polskich na Festiwalu Promocji Miast i Regionów przyznał Bytomiowi nagrodę za organizację "Festiwalu Dziwnie Fajne".

Nagroda cieszy tym bardziej, że był to jeden ze 157 projektów, które zgłosiło 67 samorządów. Twórcą Festiwal Dziwnie Fajne jest Mariusz Kałamaga, artysta kabaretowy i prezenter telewizyjny, liderujący kabaretowi Łowcy B.

Organizatorem festiwalu jest Bytomskie Centrum Kultury przy wsparciu miasta Bytom.

Założeniem projektu, mającego połączyć przyjemne z pożytecznym, poza przedstawianiem widowisk muzycznych i kabaretowych, jest przede wszystkim promowanie ekologicznych postaw wśród mieszkańców Bytomia, zwłaszcza tych najmłodszych.
Wiosną tego roku odbyła się trzecia edycja Festiwalu Dziwnie Fajne na deskach klubu Fantom, w której wzięły udział kabarety Limo, Smile i Szarpanina. Odbył się także przemarsz Superbohaterów spod Szybu Krystyna na Rynek.

Każdy z festiwali poprzedzany jest sprzątaniem najbliższej okolicy. Wraz z Fundacją All For Planet organizowany jest również Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów. Uczestnicy imprezy mogli wymieniać się książkami, ubraniami, meblami, czy płytami. Do specjalnie przygotowanego samochodu na Rynku można było składować zużyty sprzęt elektrotechniczny, którego uzbierała się spora ilość. Nie zabrakło też zbiórki szkła, papieru i plastiku.

To nie pierwsze wyróżnienie Bytomia za tego typu projekty. Przypomnijmy, że w 2007 roku, w kategorii wydawnictwo promocyjne, gmina otrzymała III nagrodę za miesięcznik Rynek 7. Dwa lata później Bytom zajął III miejsce w kategorii event za organizację XV Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej. Do nagród dochodzi ubiegłoroczne specjalne wyróżnienie w kategorii event za Aternatif Turistik czyli uśmiech z destrukcją w tle.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!