W dniach 18-22 sierpnia rusza I edycja Festiwalu Literacki Sopot. Pięć dni z książką w roli głównej. Pięć dni spotkań z popularnymi autorami, targów książki, warsztatów i pokazów filmowych.

Organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Sopot, a głównym partnerem Instytut Książki. Literacki Sopot powstaje przy udziale Fundacji Nagrody Literackiej NIKE, Instytutu Reportażu i TVP Kultura, Miejskiej Biblioteki Publiczna im. Józefa Wybickiego, Państwowej Galerii Sztuki, Zatoki Sztuki oraz Towarzystwa Przyjaciół Sopotu - Dworek Sierakowskich.

Wszystkich miłośników literatury fantastycznonaukowej, fantasy i komiksu zapraszamy do siedziby głównej Sopockiej Biblioteki przy ul. Obrońców Westerplatte 16, na spotkania z pisarzami SF Tomaszem Kołodziejczakiem, Rafałem Dębskim, Anną Brzezińską i Jakubem Ćwiekiem. Gościem Biblioteki w Sopocie będzie także pisarz historyczny Jacek Komuda. W czasie trwania Festiwalu w dniach 18-22 sierpnia, codziennie zapraszamy do Kina w Bibliotece. Bajki dla dzieci wyświetlane będą o godz. 14, a dorosłych i młodzież zapraszamy na godz. 19 na przegląd ekranizacji dwóch największych wydawnictw komiksowych: Marvel Entertainment oraz DC Comics. Każdy dzień to inny hit kinowy. Pełen program Festiwalu Literacki Sopot na stronie literackisopot.pl Informacje o propozycjach Sopockiej Biblioteki na stronie mbp.sopot.pl.

Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!