Andrzeja Zauchę zna starsze pokolenie Polaków. Jego piosenki są grane w rozgłośniach muzycznych i śpiewane na wielu imprezach. Dzięki Festiwalowi Pamięci "Serca bicie", jego repertuar poznają także Ci młodsi. Jeszcze można się zgłaszać.

Do końca miesiąca można wysyłać do organizatorów formularz zgłoszeniowy. A już 4 grudnia o godz. 10 w sali konferencyjnej stadionu „Zawiszy" w Bydgoszczy rozpoczną się przesłuchania do 3. edycji Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie". Lista uczestników przesłuchań w kolejności występowania zostanie umieszczona na stronie Festiwalu 2 grudnia. Kwalifikacje do drugiego etapu przesłuchań odbędą się na podstawie wykonania dwóch piosenek w języku polskim, w tym jednej z repertuaru artysty.

W eliminacjach mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 25 lat. Ważną informacją jest również to, iż osoba zgłaszająca się, musi dokonać opłaty wpisowej

Osoby, które, dostaną się do drugiego etapu, czyli do Koncertu Finałowego, wezmą udział w warsztatach wokalnych, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów w dziedzinie akompaniamentu i wokalistyki.

Koncert Galowy trzeciej edycji Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca bicie" odbędzie się w bydgoskiej Operze Nova ul. Marszałka Focha 5, 17 maja 2011 roku.

W koncercie co roku biorą udział gwiazdy polskiej estrady, a zarazem przyjaciele tragicznie zmarłego piosenkarza.

W rozmowie z nami Krzysztof Wolsztyński, organizator festiwalu, powiedział, dlaczego powstała ta impreza: - Postanowiliśmy w formule festiwalowej stworzyć młodemu pokoleniu wokalistów możliwość pracy warsztatowej z najlepszymi w branży. Następnie poddać konfrontacji ich umiejętności na scenie muzycznej. Festiwal ma być jednocześnie przypomnieniem sylwetki popularnego piosenkarza i uczczeniem jego pamięci. Przy tym przedsięwzięciu do współpracy zaproszono znanych wykonawców, krytyków muzycznych i przyjaciół ze sceny Andrzeja Zauchy.

Nasz rozmówca podkreśla, że bardzo zależy im, aby festiwal był rozpoznawalnym znakiem firmowym na krajowym rynku muzycznym. - Miejscem międzypokoleniowych spotkań z wybitnymi osobowościami artystycznymi. Okazją do promowania ambitnej piosenki polskiej oraz szansą na zaistnienie dla młodych wokalistów. Również nieszablonowym działaniem reklamującym region i miasto w którym się odbywa - dodaje.

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!