(© j.cz.)

W dniach 12 i 13 listopada br warszawskim Centrum Expo XXI Fundacja Ludzi Sztuki Mushchelka była organizatorem Polskiego Festiwalu Sztuki "Orzeł 2016".

W dniach 12 i 13 listopada br warszawskim Centrum Expo XXI Fundacja Ludzi Sztuki Mushchelka była organizatorem Polskiego Festiwalu Sztuki "Orzeł 2016". Festiwal był okazją do zaprezentowania artystów w czterech kategoriach twórczych: Dźwięk, Słowo, Obraz i Ruch. Swoje talenty prezentowali więc poeci, plastycy, muzycy i tancerze, a także filmowcy. Kumulacja wydarzeń z szeroko pojętej kultury w tych dniach przekroczyła najśmielsze oczekiwania zwiedzających. Różnorodność sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przez dwa dni zaprezentowało się ponad 200 twórców. "Mój udział w Polskim Festiwalu Sztuki Orzeł 2016 to kolejny etap na drodze artystycznych działań. Znalazłem się w gronie znakomitych artystów, których artyzm jest na najwyższym poziomie. Natomiast jako osoba , która bywa na różnego rodzaju festiwalach mogę stwierdzić również , że organizacja tego przedsięwzięcia, które w naszym kraju organizowano po raz pierwszy była na poziomie godnym pozazdroszczenia dla wielu organizatorów."- zauważa wykonawca Janusz "Zatorczyk" Czerwik. "Atmosfera panująca podczas festiwalu pozwalała w sposób praktycznie bezstresowy wykonać swoje zadanie, czyli zaprezentować swoje dokonania artystyczne. Jak zawsze prezentowałem utwory własne... " - dodaje. Hasłem przewodnim festiwalu była Polska jako kraj, polskość ukazana w wymiarze artystycznym. Projekt promował artystyczną stronę polskości, wspierał tradycje i wartości narodowe, ale także przedstawiał nowe kierunki i doświadczenia w kulturze i sztuce. Głównym celem organizacyjnym festiwalu jest promowanie najciekawszych projektów artystycznych. Jedynymi kryteriami oceny dzieł była wartość artystyczna.Festiwal zakończyła Gala z występami laureatów i zaproszonych gwiazd polskiej estrady m.in zespół Lemon, Teatr Sabat Małgorzaty Potockiej, Michał Milowicz i Janusz Józefowicz ze swoim spektaklem muzycznym 3D "Polita".

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!