"Zakochana Kasia" z Fabryki Porcelany AS w Ćmielowie "Zakochana Kasia" z Fabryki Porcelany AS w Ćmielowie

"Zakochana Kasia" z Fabryki Porcelany AS w Ćmielowie. (© www.as.cmielow.com.pl)

W najbliższy piątek w Londynie odbędzie się ślub następcy tronu, księcia Williama i jego oblubienicy, Kate Middleton. Na tym wyjątkowym wydarzeniu nie zabraknie akcentu polskiego.

Okazuje się oto, że jednym z prezentów, które państwo młodzi otrzymają z okazji swoich zaślubin będzie figurka z Fabryki Porcelany AS w Ćmielowie (województwo świętokrzyskie). Pochodzi ona z serii "Zakochana Kasia", która znajduje się w stałej ofercie tego renomowanego zakładu, jednak jej twórcy wprowadzili pewne innowacje. Czerwona suknia dziewczyny zostanie przyozdobiona koronką, a malarka farbą z 24-karatowego złota namaluje dedykację w języku angielskim.

W specjalnym opakowaniu, w którym "Zakochana Kasia" trafi do pałacu w Buckingham znajdą się także ślubne życzenia dla młodej pary od wszystkich pracowników Fabryki Porcelany w Ćmielowie. Niestety, figurka prawdopodobnie podzieli los innych prezentów ślubnych nadsyłanych z całego świata i zostanie zlicytowana, a uzyskane środki zasilą cel charytatywny.

Angielski dystrybutor, który współpracuje z ćmielowską wytwórnią porcelany poinformował, iż omawiana figurka, zwana przez Brytyjczyków "Kate in Love" już dzisiaj cieszy się dużym zainteresowaniem wśród tamtejszych klientów. Przypomnijmy, że porcelanowe figurki psów rodem z Ćmielowa trafiły już do prezydentów USA: George'a W. Busha i Baracka Obamy.

Figurkę znaleźć też można pod nazwą "Zakochana księżna Katarzyna".

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!