Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych ogłosiła tegoroczne nominacje. O nagrodę BAFTA powalczą m.in. filmy "Most Szpiegów", "Carol" i "Zjawa".

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych ogłosiła tegoroczne nominacje. Najwięcej, bo aż 9 nominacji otrzymały filmy „Most Szpiegów” i „Carol”. Filmy razem ze „Spotlight”, „Zjawą” i „Big Short” powalczą o tytuł najlepszego filmu. Film z Leonardo DiCaprio „The Revenant” zdobył aż 8 szans na statuetkę, w tym w kategorii najlepszego aktora pierwszoplanowego. DiCaprio powalczy z Eddiem Redmaynem, Mattem Damonem, Michaelem Fassbenderem oraz Bryanem Cranstonem. Największym zaskoczeniem są jedynie 4 nominacje dla bijącej rekordy produkcji „Star Wars: Przebudzenie Mocy”.

Cover Video/x-news

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!