Finał Puchar Polski. Mecz Lech Poznań – Legia Warszawa już 3 maja

We wtorek piłkarze poznańskiego Lecha w finale Pucharu Polski zmierzą się z Legią Warszawa. Dla obu klubów - po niepowodzeniach w lidze - będzie to najważniejszy mecz tego sezonu. Zwycięzca starcia zapewni sobie bowiem awans do trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europy.

Droga obecnego mistrza Polski, Lecha Poznań, do tegorocznego finału Pucharu Polski rozpoczęła się meczem w Tychach. Tam podopieczni Jose Mari Bakero pokonali miejscowy GKS 1:0. W kolejnej rundzie lechici po znakomitym meczu wygrali w Krakowie z Cracovia aż 4:1.

W ćwierćfinale rywalem Lech była Polonia Warszawa. Przy ulicy Bułgarskiej Lech przegrał wprawdzie 0:1, ale w rewanżu pokonał Czarne Koszule 2:1 i awansował do półfinału.

W dwumeczu o finał poznaniacy zmierzyli się z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała. Przy Bułgarskiej niespodziewanie był remis 1:1, ale w Bielsku po bardzo dramatycznym meczu w drugiej połowie Kolejorz wygrał 3:2 i wywalczył przepustkę do finału.

Legia tegoroczną edycję Pucharu Polski rozpoczęła w Szczecinie, gdzie po bramce Michała Kucharczyka w 88. minucie pokonała Pogoń 1:0.

W kolejnej rundzie zespół Macieja Skorży trafił na Śląsk Wrocław. Mimo że gospodarzem pierwszego meczu była drużyna z Dolnego Śląska, zespół z Łazienkowskiej po dobrym meczu wygrał 2:1, a decydującą bramkę zdobył w 86. minucie Sebastian Szałachowski.

W ćwierćfinale legioniści bez większych problemów uporali się z Ruchem Chorzów. W półfinale
także byli drużyną zdecydowanie lepszą od Lechii Gdańsk, wygrywając zarówno u siebie, jak i na wyjeździe.

Triumf w Pucharze będzie miał dla zwycięzców także wymiar finansowy. Lechici mają obiecany milion złotych premii, Legia - 1,2 miliona.