W ostatnich dniach kwietnia 2015 r., w hali sportowej „Zbąszynianka” odbył się finał wojewódzki w unihokeju w ramach XVI gimnazjady w kategorii dziewcząt. Rywalizowało osiem drużyn z województwa wielkopolskiego.

W ostatnich dniach kwietnia 2015 r., w hali sportowej „Zbąszynianka” odbył się finał wojewódzki w unihokeju w ramach XVI gimnazjady w kategorii dziewcząt. Rywalizowało osiem drużyn z województwa wielkopolskiego: Gimnazjum w Zbąszyniu, Paczkowie, Kębłowie, Gimnazjum Salezjańskie w Poznaniu, Gimnazjum nr 6 w Koninie, Gorzycach Wielkich i Niechanowie.

Turniej po raz kolejny odbywał się w Zbąszyniu, gdzie unihokej od lat króluje. Tradycyjnie zawody rozpoczęto uroczystą ceremonią otwarcia, gdzie przedstawiono wszystkie drużyny, sędziów oraz zaproszonych gości. Całość uświetnił występ zbąszyńskich Cheerlederek i zespołu tanecznego „Chili”

Drużyny podzielono na dwie grupy:
Grupa A: Zbąszyń, Niechanowo, Paczkowo, Drawsko.
Grupa B: Kębłowo, Poznań, Gorzyce Wielkie, Konin.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano dwanaście meczy grupowych, w których wyłoniono półfinalistów oraz graczy walczących o miejsca 5-8.

Wyniki po pierwszej turze rozgrywek przedstawiały się następująco:
1. Zbąszyń - Niechanowo (4:3)
2. Kębłowo - Gorzyce (3:0)
3. Paczkowo - Drawsko (0:2)
4. Poznań - Konin (2:1)
5. Zbąszyń – Paczkowo (5:0)
6. Kębłowo - Poznań (8:0)
7. Niechanowo - Drawsko(1:0)
8. Gorzyce - Konin (0:1)
9. Zbąszyń - Drawsko (7:0)
10. Kębłowo - Konin (1:0)
11. Niechanowo - Paczkowo (4:0)
12. Gorzyce - Poznań (6:1)

Drugi dzień sportowych zmagań rozpoczął się meczem półfinałowym Zbąszyń – Gorzyce, w którym lepsze były zbąszynianki. W drugim meczu półfinałowym kębłowianki pokonały zawodniczki z Niechanowa.

Półfinał 1: Zbąszyń – Gorzyce Wielkie (2:1).
Półfinał 2: Kębłowo - Niechanowo (2:1).

Mecz o 7 miejsce : Paczkowo - Poznań (0:1)
Mecz o 5 miejsce: Drawsko - Konin (2:6)
Mecz o 3 miejsce: Niechanowo – Gorzyce (3:0)

W meczu finałowym walczyły dwie najlepsze drużyny tegorocznej gimnazjady: Gimnazjum w Zbąszyniu i Gimnazjum w Kębłowie. Mecz był na wysokim poziomie, bardzo zacięty i wyrównany. Dopiero w trzeciej tercji zbąszynianki strzeliły jedynego gola, tym samym wygrywając mecz i zdobywając tytuł Mistrza Województwa Wielkopolskiego. Po finałowych emocjach zawodniczkom wręczono nagrody indywidualne, drużynowe oraz wyróżnienia.

Czytaj więcej ------->


Najlepsze zawodniczki:
Joanna Szelzchen (Zbąszyń), Wiktoria Mikołajczyk (Kębłowo), Wiktoria Marszewska (Konin), Emilia Jaśkowiak (Paczkowo), Jessika Wojtysiak (Gorzyce Wielkie), Oliwia Helak (Drawsko), Ewelina Wajnert (Poznań), Weronika Andrzejewska (Niechanowo).

Najlepsza zawodniczka – Joanna Szelzchen (Zbąszyń)
Najlepsza bramkarka - Weronika Hełmińska (Kębłowo).

Po wyróżnieniach indywidualnych nagrodzono zespoły
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Do trzech najlepszych teamów trafiły medale, a do czterech grawertony.

Klasyfikacja końcowa finału XVI Gimnazjady w unihokeju w kategorii dziewcząt przedstawia się następująco:
Miejsce 1 – Gimnazjum w Zbąszyniu,
2 - Gimnazjum w Kębłowie,
3 - Gimnazjum w Niechanowie,
4 - Gimnazjum w Gorzycach Wielkich,
5 - Gimnazjum nr 6 w Koninie,
6 - Gimnazjum w Drawsku,
7 - Gimnazjum Salezjańskie w Poznaniu,
8 - Gimnazjum w Paczkowie.

Nagrody indywidualne zapewnili organizatorzy turnieju:
Gimnazjum w Zbąszyniu, Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Medale, grawer tony i dyplomy – Szkolny Związek Sportowy Wielkopolska.
Zawody były zorganizowane na najwyższym poziomie. Zawodniczkom organizatorzy zapewnili domową atmosferę. Dziewczęta mieszkały w schronisku Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz hotelu nad jeziorem. Domowe posiłki serwowała stołówka przy szkole podstawowej.

Po zakończonym turnieju wszystkie drużyny powróciły do swoich miejsc zamieszkania. W szkołach obowiązkowo chwaląc się osiągniętym wynikiem.

Zobacz zdjęcia z zawodów - TUTAJ

Organizatorzy już dziś zapraszają szkoły do udziału w zawodach, za rok.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!