Na placu boju o medale drużynowego żużlowego championatu pozostały cztery drużyny. Już 18 października dowiemy się kto zostanie mistrzem Polski Anno Domini 2009, tymczasem już w niedzielę pierwszy mecz.

Po kilkutygodniowej przerwie, spowodowanej innymi rozgrywkami, wracamy na ligowe tory.
Rozgrywki Polskiej Ligi Żużlowej wkroczyły w decydującą fazę. W najbliższą niedzielę, 26 września, na torach w Zielonej Gorze (finał) i Bydgoszczy odbędą się pierwsze mecze fazy medalowej. Przeciwnikiem drużyny z winnego grodu będą toruńskie anioły, broniące tytułu mistrzowskiego wywalczonego w ubiegłym roku w pojedynku z leszczyńską Unią. Przeciwnikiem drużyny Polonii będzie drużyna spod Jasnej Góry Włókniarz Częstochowa.

Mecze o złoty medal zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Wszystko wskazuje na to, że po wyleczonej kontuzji powoli do formy powraca Piotr Protasiewicz. ŻKŻ ponownie będzie tworzyć bardzo mocną, wyrównaną drużynę. Jeżeli Rafał Dobrucki, Grzesiek Walasek i wspomniany Protasiewicz oraz młodzieżowiec Grzesiek Zengota pojadą na swoim równym poziomie, do którego nas przyzwyczaili, będziemy świadkami bardzo zaciętego meczu.

Toruń zawsze dobrze prezentuje się na wyjeździe, a u siebie na Moto-Arenie tworzy wyrównany team. Wiesiek Jaguś, Adrian Miedziński, Ryan Sullivan oraz Robert Kościecha zapewne zrobią wszystko aby Stolica Polskiego Drużynowego Żużla pozostała w Toruniu.

W meczu o medal brązowy czeka nas również sporo emocji. Polonia Bydgoszcz, której głównym tegorocznym celem było utrzymanie się w ekstralidze, będzie jeździła bez obciążeń, co może wpłynąć niezwykle mobilizująco na drużynę.

Natomiast Włókniarz Częstochowa, który celował w tytuł mistrzowski (jednak jego cele zweryfikowała drużyna z Torunia, wygrywając półfinałowy dwumecz), będzie starał się zdobyć choć brązowy medal. Jakoby na osłodę.

Na postawę drużyn mogła wpłynąć wspomniana przeze mnie przerwa w rozgrywkach ligowych.
Już w najbliższe niedzielne popołudnie przekonamy się na kogo wpłynęła pozytywnie (czytaj, która z drużyn poczuje większy głód jazdy). Serdecznie zapraszamy na stadiony w Bydgoszczy i Zielonej Gorze.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!