Fińscy biegacze narciarscy, przygotowujący się do bieżącego sezonu, trenowali w Val Senales w maskach tlenowych. Teraz media obiegły informacje, że fińska federacja będzie sondowała możliwość... zezwolenia na stosowanie masek także podczas oficjalnych zawodów.

Fińscy biegacze narciarscy, przygotowujący się do bieżącego sezonu, trenowali w Val Senales w maskach tlenowych. Teraz media obiegły informacje, że fińska federacja będzie sondowała możliwość... zezwolenia na stosowanie masek także podczas oficjalnych zawodów. W Norwegii, która w ostatnich latach dzieli i rządzi w światowych biegach, sportowcy i eksperci nie kryją oburzenia. - Maski tlenowe dają taki sam efekt, jak EPO - zwiększają liczbę czerwonych krwinek. Nie ma żadnych wątpliwości, że nie powinny one być dozwolone. - powiedział dziennikowi "Dagbladet" profesor Jostein Hallen, fizjolog sportowy.

Foto Olimpik/x-news

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!