W sobotę podkarpacka Piotrówka była miejscem barwnych występów okolicznych zespołów ludowych.

Zainteresowanie kulturą ludową w ostatnich czasach jest coraz większe i żywsze. Tym razem w centrum uwagi społeczności lokalnej była Piotrówka, w której miał miejsce II Ludowy „Szoł”. Na scenie swój wstęp dały zespoły: „Jarzębina” z Piotrówki, „Magnolia” z Podniebyla, „Wietrznianki” z Wietrzna i „Dworzanie” z Łubna. Mieszkańcy wsi mieli okazję przyjrzeć się charakterystycznym dla regionu kolorowym strojom i posłuchać wesołych przyśpiewek. Dodatkowo Ochotnicza Straż Pożarna z Piotrówki przygotowała dla widzów specjalny pokaz możliwości sprzętu strażackiego. Na koniec imprezy przewidziano zabawę taneczną o charakterze integracyjnym.

- Możliwość zobaczenia tych barwnych kreacji na żywo jest dla mnie atrakcją samą w sobie. – stwierdza Magda, uczestniczka festynu. – Do tego wesoła atmosfera tego miejsca jest dla mnie bardzo zachęcająca.

Wydarzenie zostało stworzone w myśl idei darmowej imprezy dla społeczności lokalnej. Miało ono na celu promocję kultury ludowej Podkarpacia i samej miejscowości, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorem było Stowarzyszenie „Nasza Piotrówka”. Zostało założone w 2012 z inicjatywy radnego Stanisława Chochołka. Instytucja bierze czynny udział w życiu kulturalnym miejscowości oraz gminy. Ma na celu promocję wsi i jej wartości turystycznej. Przy organizacji został założony zespół „Jarzębina”, który w pełni wypełnia program działalności „Naszej Piotrówki”.

- Wszelkie działania mają tutaj cel. Chcemy zdobyć zaufanie mieszkańców, żeby przyszli i zobaczyli, że warto jest się razem spotkać. Liczymy, że młodzi ludzie połkną tego bakcyla i sami podejmą się organizacji imprez i promocji naszego regionu. – mówi pani Wanda Kiełtyka ze stowarzyszenia „Nasza Piotrówka”.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!