(© Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported)

Jak donoszą włoskie media jest już niemal pewne, że Robert Kubica będzie w nadchodzącym sezonie Formuły 1 kierowcą testowym Ferrari. Scuderia ma ogłosić oficjalnie tę informację podczas prezentacji nowego bolidu 3 lutego.

Tę nie potwierdzoną jeszcze wiadomość podał serwis circusf1.com. Podchwyciły ją włoskie media i rozpoczęła się dyskusja na temat szans naszego jedynaka w czerwonej strzale. W pierwszej części sezonu Robert Kubica ma pełnić rolę kierowcy testowego. Potem w przypadku gdyby Felipe Massa nie spisywał się najlepiej, zastąpiłby Brazylijczyka za kierownicą Ferrari. Sytuacja adekwatna do tej przed kilkoma laty kiedy to krakowianin zastąpił słabo spisującego się Jacques'a Villeneuve w BMW Sauber. Wtedy też rozpoczęła się prawdziwa przygoda Polaka z najbardziej prestiżowymi wyścigami świata.

Kubica zacząłby najbliższy sezon na symulatorze, ale najszybciej, jak to możliwie dostałby szansę na piątkowym treningu. Jeśli zaś do końca roku doszedłby do pełni sił i znajdował się w dobrej dyspozycji, zostałby partnerem Fernando Alonso.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!