Począwszy od 2012 roku, oficjalna nazwa jedynego niemieckiego zespołu w stawce F1, będzie brzmieć "Mercedes AMG Petronas Formula 1 Team".

"AMG" jest z marką Mercedes-Benz od ponad 40 lat, dlatego też postanowiono wzbogacić tegoroczną nazwę zespołu o ten jakże ważny skrót, który w rozwinięciu brzmi "Aufrecht Melcher Großaspach". Pierwsze dwa wyrazy pochodzą od nazwisk założycieli koncernu, natomiast ostatni od miasta znajdującego się niedaleko Stuttgartu.

Dyrektor sportowy Mercedesa, Norbert Haug powiedział: - "Nasza nowa nazwa łączy tradycję AMG oraz Mercedes-Benz na samym szczycie sportów motorowych. Te trzy litery są synonimem zaawansowanej technologii, sportowych osiągów i emocji, a także kolejnym silnym znakiem strategicznego zaangażowania, jakie Mercedes-Benz wnosi w Formułę 1".

Szef zespołu Ross Brawn dodał: - "W fabryce koncentrujemy się nad wyzwaniami, jakie niesie sezon 2012 i ciągle żyją w nas oczywiste ambicje awansu w stawce. Jak zawsze zimowy program rozwojowy jest kompromisem pomiędzy szukaniem wydajności w fabryce, a sprawdzaniem osiągów podczas przedsezonowych testów. Wierzymy, że decyzja o debiucie samochodu podczas drugiej tury testów jest optymalnym kompromisem dla naszego programu rozwojowego MGP W03".

Niemiecka stajnia oznajmiła także, iż nowy model bolidu W03, wyjedzie na tor w Barcelonie 21 stycznia 2012 roku.

Źródło: f1wm.pl

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!