W piątkowy wieczór, 25 listopada 2016 roku, w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy "Ostrowiec Świętokrzyski w obiektywie i ludzie z pasją".

Konkurs został ogłoszony w czerwcu bieżącego roku przez Miejskie Centrum Kultury i miał na celu promocję Ostrowca Świętokrzyskiego poprzez prezentację fotografii najciekawszych miejsc w mieście oraz pasji jego mieszkańców. Mogli w nim wziąć udział wszystkie osoby (także spoza miasta) parające się fotografią. Tych okazało się nad wyraz dużo. W sumie nadesłano ponad trzysta prac wykonanych przez 63 autorów. Rywalizowali oni w dwóch kategoriach: "Ostrowiec Świętokrzyski – miasto ludzi z pasją" (prace w tej kategorii ukazywały pasje mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, mile widziane jest ukazanie pasji mieszkańców na tle miasta) i "Architektura, przyroda, krajobraz" (zdjęcia w tej kategorii dotyczyły obiektów, pejzaży, przyrody lub małej architektury znajdujących się na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego).

Komisja konkursowa w składzie: Wojtek Mazan, Michał Mendak i Tomasz Gębka, po zweryfikowaniu zgłoszonych prac, na podstawie regulaminu konkursowego wyłoniła zwycięzców i postanowiła przyznać im nagrody. W pierwszej kategorii najwyżej oceniono prace Macieja Strąpocia. II nagrodę otrzymał Maciej Gruszka, a III - Magdalena Grabiec. Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Kolasa, Wiktor Zajączkowski, Robert Nadratowski, Sylwester Sitarski i Aleksandra Klechowska.

W kategorii "Architektura, przyroda, krajobraz" zwyciężył Hubert Kochański; II nagrodę przyznano Katarzynie Warańskiej, a III - Marcinowi Kotkowskiemu. Wyróżniono natomiast fotografie wykonane przez Krzysztofa Zająca, Sergiusza Sachno, Magdalenę Wdowicz - Wierzbowską, Pawła Litwina i Irenę Gałuszkę.

Nagrody dla laureatów konkursu wręczała wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Marzena Dębniak.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!