Związek Piłki Nożnej we Francji zgłosił kandydaturę swego kraju do organizacji Mistrzostw Europy w 2016 roku. Termin zgłaszania kandydatur mija 9 marca.

Francuzi byli już gospodarzami Euro i wspominają tę imprezę niezwykle miło. W 1984 roku nie przegrali żadnego meczu podczas turnieju i pewnie sięgnęli po złote medale. Liderem tamtej drużyny był obecny prezes Europejskiej Unii Piłkarskiej Michel Platini, który w zaledwie 5 meczach zdobył 9 bramek.

Dotychczas zainteresowanie zorganizowaniem imprezy przejawiały m.in.: Szkocja (sama lub wspólnie z Walią bądź Irlandią), Szwecja w parze z Norwegią, Turcja i Grecja. Niewykluczone również, że swoje kandydatury zgłoszą przegrani w batalii o ME 2012 Włosi, a także Węgrzy, którzy tym razem mogliby przygotować imprezę razem z Rumunią (poprzednio nieudana kandydatura z Chorwacją).

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!