29 listopada br. od godz. 18.00 w Centrum Edukacyjnym bł. Jana Pawła II przy ul. Jana Pawła II 5a w Gliwicach Fundacja Różyczka organizuje andrzejkowy wieczór Śląsko-Kresowy.

Andrzejkowy wieczór Śląsko-Kresowy to koncert charytatywny, który powstał z inicjatywy Fundacji Różyczka na rzecz podopiecznej fundacji – 24 letniej Justyny Studniarz. Koncert jest dla mieszkańców Gliwic okazją do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Goście będą mieli szansę na spędzenie wigilii św. Andrzeja w towarzystwie gwiazd estrady i znakomitych osobowości zasiadających wśród zaproszonych gości. Na hasło śląsko–kresowego charytatywnego koncertu odpowiedzieli: Wojciech Habela krakowski aktor, niezawodne Tyligentne Batiary – lwowiacy z Bytomia, Wioletta Białk – znakomita solistka gliwickiego Teatru Muzycznego, Monika Wrzos – skrzypaczka, fantastycznie uzdolniona młodzież z gliwickiego Młodzieżowego Domu Kultury, uczennica z IV LO im. Orląt Lwowskich oraz Ślązak ks. Robert Chudoba – który w darze charytatywnym udostępnił salę koncertową. Artyści postanowili wystąpić dla Justyny nie odpłatnie i zrzekli się honorarium. Pan Wojciech Habela, który został nie planowanie wraz z całym zespołem „zaanektowany” na występy do Warszawy, zadeklarował przekazać swoje honorarium z występu warszawskiego na operację Justyny. Czy może być piękniejsza mieszanka solidarności niż ta śląsko-kresowa solidarność młodości i dojrzałości? Poza świetną strawą dla ducha, zapraszamy na koncert także, w imię tej właśnie solidarności i szczytnego celu. Koncert jest bowiem organizowany przede wszystkim w celu zbiórki środków niezbędnych do przeprowadzenia operacji Justyny Studniarz - zapowiadają organizatorzy przedsięwzięcia.

Justyna Studniarz ma 24 lata. Jest piękną młodą kobietą, ale jej życie wcale nie wygląda pięknie. W szpitalu w którym przyszła na świat została zarażona gronkowcem złocistym. Od tego momentu zaczęły się jej problemy ze zdrowiem. Justyna przeszła bardzo ciężkie i bolesne operacje, a dzieciństwo kojarzy jej się głównie ze szpitalem. Lekarzom i rodzicom udało się uratować życie dziecka, ale choroba zostawiła po sobie ślady… Justyna ma o 13cm krótszą lewą nogę, przykurcz w prawej ręce, w łokciu i nadgarstku oraz krótsze przedramię w lewej ręce i ograniczony ruch w podnoszeniu ręki w górę. Pomimo choroby nadal wierzy, że przyjdzie czas kiedy będzie mogła powiedzieć , że jest to przeszłość. W życiu codziennym Justyna jest osobą uśmiechniętą i radosną, marzy o normalnym, beztroskim i zdrowym życiu. Bardzo chciałaby dalej się kształcić, pracować, a w przyszłości założyć kochającą rodzinę… Pomóżmy Justynce normalnie żyć! Nie pozwólmy ,aby jej cierpienia i efekty przebytych operacji poszły na marne! Koszt operacji Justynki to kwota prawie 60.000 zł., w tym zakup potrzebnych do zabiegu 2 gwoździ do wydłużeń kończyn – informuje Dorota Soilam – Prezes Zarządu.

Wstęp 25,00 zł – bilety do nabycia są w Salonie Wydawniczym „Czas” przy ul. Zwycięstwa 1 w Gliwicach.

Dochód z koncertu w całości zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Justyny Studniarz.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!