(© Marcin Białek, GNU 1,2)

W warszawskiej Galerii Kordegarda w czwartek zostanie otwarta wystawa "Otulina". Swoje prace zaprezentują: Karolina Breguła, Monika Drożyńska, Gosia Golińska z Remigiuszem Biernackim, Małgorzata Markiewicz, Agata Michowska, Agata Olek, Marta Wajda.

Tytuł wystawy "Otulina" nawiązuje do zagadnienia ciepła, które można potraktować zarówno konceptualnie, wrażeniowo, jak i za pomocą dosłownych skojarzeń. Techniki, w jakich zostały wykonane prezentowane prace, odnoszą się do rzemieślniczego charakter sztuki. Szydełkowanie, robienie na drutach i szycie, dotąd utożsamiane z kobiecą sferą domowego ogniska, mogą zaistnieć w świecie sztuki tylko dzięki ponadprzeciętnym i zaskakującym
formom.

Spośród artystów, którzy „otulą” dziś Kordegardę, najbardziej rzuca się w oczy praca Agaty Olek, która "zaszydełkowała" fragment galerii. Olek jest polską artystką, obecnie mieszkającą w Nowym Jorku. Jej prace prezentowano m.in. w USA, Niemczech, Brazylii, Francji i Turcji. Głośnym echem w świecie polskiej sztuki, odbiło się niedawne podpalenie ubrania pomnika Starego Marycha, które artystka zrobiła na szydełku. Zniszczenie tej pracy sprowokowało dyskusje na temat miejsca sztuki w przestrzeni publicznej.

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez artystki Otuliny.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!