Plakat filmu Plakat filmu

Plakat filmu

Kontrowersyjny temat doczekał się pełnometrażowego ujęcia. Film podyplomowy Katarzyny Rosłaniec o nastoletnich miłośniczkach galerii handlowych za tydzień wchodzi do kin.

Wielkie galerie handlowe, a w nich młode, wyzywająco ubrane dziewczyny z mocnym makijażem, wodzące wzrokiem po klientach wielkiego centrum handlowego. To miłośniczki drogich ubrań, nowoczesnych gadżetów, kosmetyków, cennej biżuterii. Jak zdobywają te upragnione "upominki"? Szukają wśród klientów bogatych "sponsorów" - samotnych, dojrzałych mężczyzn, którzy w zamian za seks kupują dziewczynom jeansy, nowe telefony komórkowe, ale też szminkę czy zwykłą różową opaskę do włosów.

Do wytrawnych galerianek trafia w filmie zwykła 14-letnia Alicja z małego miasteczka, która przy ich boku zmieni swój pogląd na otaczające ją środowisko. Czy stanie się podobna do nich samych? Tego dowiemy się już 25 września.W głównych rolach zobaczymy m.in.: Anię Karczmarczyk, Dagmarę Krasowską, Dominikę Gwit, Magdę Ciurzyńską, Izę Kunę, Artura Barcisia, Izę Dąbrowską, czy Tomasza Zaróda.

Film powstał na bazie krótkometrażowej etiudy studenckiej Katarzyny Rosłaniec. Już wtedy zyskał uznanie krytyków i zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Specjalną Jury 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czy nagrodę główną na 6. Festiwalu Filmu Krótkiego w Warszawie. Sukces etiudy i złożoność poruszanego problemu skłonił do zrobienia filmu pełnometrażowego, który pokazany na przeglądach produkcji niezależnych zdobył wiele znaczących nagród (m.in. nagroda za Najlepszy Debiut na 9. Międzynarodowym Festiwalu Era Nowe Horyzonty, Nagroda Główna na Festiwalu Filmowym "Młodzi i Film" w Koszalinie.), a od 25 września można będzie go oglądać w kinach w całej Polsce.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!