Plaża w Jelitkowie Plaża w Jelitkowie

Plaża w Jelitkowie (© Ewa Żuchowska)

O walory Gdańska spytaliśmy Pawła Adamowicza - prezydenta miasta. Wymienił szereg miejsc, które warto odwiedzić nie tylko w sezonie letnim, ale i zimowym. Wbrew panującym przekonaniom Gdańsk również i teraz jest atrakcyjny.

Jacek Andrzej Kwiatkowski: Jakie najważniejsze stałe atrakcje turystyczne mogą przyciągnąć gości do Gdańska w sezonie zimowym?

Największe atrakcje? Och trudno je wytypować, bo w Gdańsku mamy ich naprawdę wiele. Ale dobrze. Na przykład Centrum Hewelianum, gdzie każdy, bez względu na wiek znajdzie przygodę, a i może się czegoś ważnego i ciekawego nauczyć. Poza tym wystawa Drogi do Wolności, pigułka historii zmagań Polaków o niepodległość, niezwykle interesująca i kształcąca ilustracja dziejów Solidarności. Paradoksalnie zima do wspaniały czas na spacery po plaży i molo w Brzeźnie, to położone wzdłuż plaży tereny do biegania, uprawiania nordic-walking i rozbudowana sieć ścieżek rowerowych. Spragnionym kulturalnej rekreacji polecam gorąco Instytut Sztuki Wyspa, na terenach postyczniowych i tuż obok autentyczny warsztat, przy którym pracował stoczniowy elektryk Lech Wałęsa.A poza tym bardzo ciekawe szlaki turystyczne. Można zwiedzić Gdańsk podążając śladami Jana Heweliusza, Guentera Grassa...

Proszę polecić naszym Czytelnikom najlepsze imprezy w okresie luty-marzec, dla których warto przyjechać tutaj nawet z drugiego końca Polski.

Jeśli zaś chodzi o nasze imprezy, to przede wszystkim przypominam, że ten rok jest rokiem Jana Heweliusza. I w związku z tym imprez będzie bez liku. Zainteresowanych odsyłam na stronę www.gdansk.pl. Pod koniec lutego (25-26) w Dworze Artusa odbędzie się Puchar Świata we florecie kobiet (www.gdanskfencing.com). W marcu Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich „Amberif", a na nich kolekcje jubilerskie i złotnicze, kamienie jubilerskie, biżuteria z bursztynu bałtyckiego, przedmioty dekoracyjne i użytkowe z bursztynu, srebrna i złota biżuteria zdobiona bursztynem. A to tylko niektóre z eksponatów organizowanych po raz 18 w Gdańsku Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif 2011. Oprócz seminariów i wykładów dla miłośników bałtyckiego kruszcu, szczególną uwagą gości targów co roku cieszy się Gala Mody i Bursztynu przygotowana przez znanych kreatorów mody przy współpracy projektantów biżuterii pokaz mody i biżuterii. Polecam też liczne imprezy w studenckim Klubie Żak (koncerty, wystawy, spektakle. Ponadto w nowootwartej hali sportowej Ergo Arena też każdy coś dla siebie znajdzie. A w ramach starań naszego miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zapraszam na wiele letnio-jesiennych imprez: festiwal teatralny FETA, Festiwal Szekspirowski, Solidarity of Arts, All About Freedom, Blog Forum itd.

Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Współautor artykułu:

  • Ewa Żuchowska

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!