Październikowy sukces święta ulicy Piwnej, zachęcił organizatorów do dalszych działań. Z okazji zbliżających się świąt, zaprosili mieszkańców na uroczyste zapalenie światełek na choince, połączone z wizytą Mikołaja.

Dzieci zazwyczaj nie trzeba długo namawiać na spotkanie z Mikołajem, toteż punktualnie o godzinie 16, tuż przed wejściem do Bazyliki Mariackiej, pojawił się spory tłumek milusińskich.
- Zaprosiliśmy uczniów ze szkół podstawowych nr 50 i 15, są z nami dzieci z klubu „Neptun”, niespodziewanie pojawiła się też wycieczka maluchów z Mazowsza. Przyszło sporo rodziców z malutkimi dziećmi. Bardzo nas cieszy, że tak duża grupa odpowiedziała na nasze zaproszenie - radowała się Wiesława Niemiec z Polskiej Izby Gospodarczej, której siedziba mieści się na ul. Piwnej.

Kiedy na ulicy rozbrzmiał śpiew scholi z Bazyliki Mariackiej, atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna. Pomimo niemal wiosennej aury, przechodnie nucili wraz z młodzieżą „Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań”, a dzieciaki z niecierpliwością czekały na bieg wydarzeń.

Po krótkim powitaniu wygłoszonym przez prezydenta miasta, Pawła Adamowicza, przy ścianie bazyliki rozbłysła światełkami choinka, a ktoś z uczestników zaintonował kolędę, która niosła się wzdłuż wąskich uliczek Głównego Miasta. I wreszcie przyszedł moment szczególnie oczekiwany. Mikołaj, który dotychczas przyglądał się zebranym milusińskim, poprosił prezydenta o rozdanie paczek ze słodyczami, które od dłuższego czasu czekały pod choinką.

Dzieci starały się karnie stanąć w kolejce po łakocie, ale chęć natychmiastowego zajrzenia do wnętrza foliowej torebki, najczęściej wygrywała, toteż radny Piotr Dzik również „zakasał rękawy” i wspólnie udało się szybciej zaspokoić dziecięcą ciekawość.

Zwieńczeniem imprezy stała się niespodziewanie sesja zdjęciowa, do której dzieci kolejno zapraszały Mikołaja, księdza, prezydenta i organizatorów, a wszystko to odbywało się z choinką w tle.


Relacja ze święta ul. Piwnej w październiku 2007

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!