W gąszczu sklepów gdańskiej Galerii Bałtyckiej odbywa się niezwykle ciekawa wystawa pt. "Chrząszcz brzmi w Galerii". Miejsce co prawda dość nietypowe, lecz żywe eksponaty tym bardziej przyciągają kupujących.

Chrząszcz brzmi w gdańskiej Galerii handlowej od 29 marca do 12 kwietnia. Jest to pokaz, który ma ukazać bogactwo owadziego świata. Na wystawie można oglądać żywe owady krajowe i egzotyczne.

Organizatorzy przygotowali 8 ekspozycji, wśród których najbardziej zachwyciła mnie kolekcja motyli dziennych, które wykluwają się na oczach widzów. Przeszklona wystawa tych delikatnych owadów rzeczywiście przyciąga wzrok. Największe okazy są wielkości małych ptaków, a rozpiętość ich skrzydeł dochodzi niemal do 30 cm.

Kolejne ekspozycje to: karaczany, patyczaki, chrząszcze, pluskwiaki, modliszki i formikarium mrówek. Mrówki dodatkowo można obserwować przez szkło powiększające. Wśród owadów można między innymi podglądać: kruszyce paskowate, rohatyńce borneańskie, mrówki prządki aksamitne, straszyki, karaczany brazylijskie i wielkoskrzydłe i szarańcze wędrowne.

Oglądaj też: Moje motyli podglądanie - fotogaleria

Żywe eksponaty można oglądać za darmo na całej powierzchni poziomu -1. Dodatkowo, edukacyjny charakter wystawy osiągnięto przez możliwość oprowadzania grup zwiedzających. Zaangażowano do tego profesjonalnego przewodnika. Pomysłodawcy zachęcają szczególnie nauczycieli wraz z grupami szkolnymi. Jak same dzieci mówią, jest to z pewnością interesująca alternatywa dla nudnej lekcji biologii w ławce szkolnej. Dziewczynkom najbardziej podobają się motyle, a chłopcy wolą obserwować owady drapieżne, czy pająki.

Insekty wzbudzają zainteresowanie, nie tylko wśród najmłodszych dzieci. Pewnie także ze względu na dość nietypowe umiejscowienie wystawy, wśród ponad dwustu sklepów, z których tylko jeden jest zoologiczny.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy


W ofercie szeroki wachlarz atrakcji. Wśród propozycji są także piękne zdjęcia owadów w skali makro, owady w biżuterii oraz liczne atrakcje interaktywne. Dla najmłodszych zostanie zorganizowany konkurs plastyczny, owadzie tatuaże i pokazy origami.


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!