Od lat bywamy w Koronowie. Wpadając podczas każdego pobytu nad przepiękny Zalew Koronowski, droga nasza wiedzie do Pieczysk. Można tam odpocząć, a także uczestniczyć w koncertach muzyki klasycznej.

W Pieczyskach w przepięknej wieczornej scenerii swój popis wirtuozerski dają najlepsi śpiewacy polskich scen muzycznych. W tym roku już po raz siódmy odbywa się spotkanie -"Lato, Pieczyska i śpiew. Ryszard Smęda zaprasza". Tłumnie przybyła publiczność (szacowana nawet na ok. 3-4 tys. na każdym koncercie) świetnie się bawi i bardzo żywiołowo reaguje na wydarzenia sceniczne. Tego rodzaju muzyka podana w najlepszym wykonaniu, pod gwieździstym sklepieniem nieba, dostarcza niepowtarzalnych wrażeń. Stanowi wspaniałą wizytówkę Koronowa.

Nie inaczej też było 7 sierpnia, gdy na plaży głównej w Pieczyskach mieliśmy okazję podziwiać XIV koncert Lata.

Wystąpili: Anna Fabrello - sopran, solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Krzysztof Gasz - tenor, solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Magdalena Polkowska - mezzosopran, solistka Opery Nova w Bydgoszczy, Ryszard Smęda - bas, solista Opery Nova w Bydgoszczy i Bogdan Ciesielski (z wnuczką Klaudią)- fortepian.

Muzyka i śpiew w wykonaniu artystów przyjmowane były gromkimi brawami, a słuchacze poddali się wspaniałej atmosferze przez nich stworzonej, nucąc szczególnie piękne arie. Mnie za każdym razem porywa Ryszard Smęda i jego Tewje w "Skrzypku na dachu" J. Steina i J. Bocka.
To coś wspaniałego. Opisać się nie da, trzeba zobaczyć i wysłuchać. Koncert prowadzili entuzjastycznie przyjmowani Dominika Matuszak i Ryszard Smęda.

Warto wspomnieć o gospodarzu imprezy Ryszardzie Smędzie, gdyż jest to czołowy od 20 lat solista Opery Nova w Bydgoszczy. Ma w repertuarze ok. 60 partii operowych, operetkowych i musicalowych. Pracował także w teatrach operowych Krakowa i Gdańska.

Wypada napisać również kim są pozostali artyści. Anna Fabrello, to solistka Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, ma w swoim dorobku artystycznym wiele pięknych arii. Krzysztof Gasz - tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, debiutował na deskach Opery Bałtyckiej w roku 2005 partią Stefana w widowisku edukacyjnym Nie taki straszny dwór. Magdalena Polkowska - ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Występuje w Polsce i za granicą.

Koncert, jak zawsze, odbył się na głównej plaży obok zabytkowego statku Zgłowięda.

Źródła informacji o artystach:
www.teatrgliwice.pl
www.amuz.gda.pl
www.tcz.pl
www.opera.bydgoszcz.plKultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!