(© Leszek Pietrukaniec/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported)

Saperzy Marynarki Wojennej zdetonowali u wybrzeży Gdyni dwie miny denne z czasów II wojny światowej. Akcję odminowania w Zatoce Gdańskiej prowadziło w marcu 60 saperów.

Marynarka Wojenna neutralizuje niewybuchy z czasów drugiej wojny światowej. W okolicach gdyńskiego wybrzeża żołnierze zdetonowali dwie miny denne. Każda z nich mogła zawierać nawet tonę materiału wybuchowego.

- Zarówno Zatoka Gdańska, Zatoka Pomorska, jak i całe wybrzeże Bałtyku były areną bardzo intensywnych działań wojennych. Cyklicznie znajdowane są pozostałości po II wojnie światowej i właśnie marynarka wojenna jest od tego, by takie niebezpieczeństwa naturalizować - powiedział Jacek Kwiatkowski z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

- Mam nadzieję, że to są dwie ostatnie pozostałości min dennych, które tutaj zalegały przez 70 lat - stwierdził Andrzej Królikowski z Urzędu Morskiego w Gdyni.

Zobacz także: Chilijski wulkan Calbuco wybudził się po kilkudziesięciu latach. Erupcja popiołów sięgnęła 19 kilometrów wzwyż (wideo)TVN24/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!