Choć mamy jeszcze lato i do jesieni daleko, to już teraz pojawiły się w lasach grzyby. A gdzie się wybrać? Najlepiej wyruszyć w Beskidy! Ksiądz Jan Byrt zaprasza na grzybobranie.

Wysokie temperatury i opady deszczu spowodowały, że w Beskidach jest zatrzęsienie grzybów. Zwłaszcza tych szlachetnych. Wybierając się do lasu należy się zaopatrzyć w ogromne kosze wiklinowe, bo jest co zbierać. Wcale nie przesadzam. Spójrzmy na zdjęcie. Prawda, że piękne te grzybki i szkoda by je było zostawić w lesie?

Takie smakowite okazy można znaleźć w Beskidach np. w okolicy Szczyrku i Wisły. Tam właśnie zaprasza ks. Jan Byrt.


Trzeba jednak bardzo uważać, aby się nie pomylić i nie nazbierać grzybów trujących. Konsekwencje pomyłki mogą być tragiczne. Szczególnie niebezpieczne są muchomory sromotnikowe. Spożycie ich grozi zatruciem lub nawet śmiercią. Najlepiej w ogóle nie zbierać grzybów z blaszkami pod kapeluszem, a nasze zbiory warto dać do sprawdzenia osobie dobrze znającej się na grzybach. A potem wystarczy przetworzyć i jeść.

Smacznego!

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!