(© pixabay.com)

Gdzie podziali się dawni Księża szanujący Tradycję Katolicką?


Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. (Ga 3, 27)

Jako dzieci przyobleczone w Chrystusa ciąży na nas olbrzymia odpowiedzialność. Jednakże jako dzieci potrzebujemy kogoś kto nami pokieruje. Tą rolę powinni przejąć kapłanie Świętego Rzymskiego Kościoła. Niestety śmiem twierdzić, że ta rola jest obecnie przez nich zaniedbywana.
Gdzie podziali się księża, których tak bardzo potrzebuje Lud Boży, by wskazywali drogę ku Ojcu, nawracali ale też naprostowywali błędne myślenie wiernych?! Studiując zadałem kilkunastu moim znajomym pytanie „Kim jest Jezus Chrystus?”. Słyszałem wiele różnych odpowiedzi, w większości od osób wierzących że to Syn Boży, ale nigdy nie usłyszałem - „Bóg”. Jedynie osoby które określały się jako niewierzące odpowiadały, iż dla chrześcijan Jezus jest Bogiem. Ten krótki „eksperyment” ukazuje nam jaka jest kondycja Kościoła Katolickiego w Polsce. Aktualnie księża powinni prowadzić nauki po każdej mszy świętej o głównych prawdach wiary. Każdy z nas zapewne wie też jak wygląda nauka religii w szkołach. Nierzadko jest lekceważona przez uczniów ale także przez katechetów w tym księży. Kiedyś słyszałem opinię, że „Kler jest najsłabszym ogniwem Kościoła Katolickiego” i zastanawiam się czy z tym się nie zgodzić. Księża są zupełnie bierni wobec zła, które dzieje się w Kościele. Wiele razy byłem świadkiem gdy kapłani godzili się by chrzestnymi były osoby rozwiedzione, dopuszczania do bierzmowania osób, które w ogóle nie mają nic wspólnego z wiarą czy odpuszczaniu grzechów przy spowiedzi mimo nie spełnienia warunków by można było te grzechy odpuścić. Kolejnym elementem jest udzielanie komunii na rękę. Czy Boży Kapłani nie powinni z całą starannością dbać o ciało naszego Pana Jezusa Chrystusa? Za coś okropnego uważam też dopuszczanie przez proboszczów bębnów i gitar do grania w czasie mszy. Sam świadkiem byłem gdy na ślubie w Kościele bębny były bardziej słyszalne od śpiewu wiernych. Nie wiem dlaczego wśród Kapłanów narasta taka obojętność i bierność wobec tego co się dzieje, tym bardziej, że Księża, którzy przestrzegają z całą starannością prawa są atakowani przez tych tak zwanych „progresistów”.
Gdzie więc podziali się kapłani z tamtych lat którzy potrafią odmawiać? Gdzie są Księża, którzy zachowują tradycję? Gdzie są księża, którzy nawet w obliczu kary potrafią sprzeciwić się przełożonemu w słusznej sprawie? Doskonałą pointą będą słowa z ewangelii św. Mateusza - „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.”
Laudetur Iesus Christus:
Wojciech Szymczak

email: wojciech132@gmail.com

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!