Albert Einstein powiedział kiedyś: "Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są wątpliwości".

"My name is Forrest"


Rodzinny spacer po lesie. Dookoła różne elementy składające się na cud, jakim teren jest - różnokolorowe liście, żołędzie, czasem uda się zauważyć jakieś zwierzęta... A co można znaleźć bez większego trudu? Co w polskich lasach rzuca się w oczy? Śmieci. Śmieci, śmieci i jeszcze raz śmieci. Nie rozumiem, jak ludzie mogą być tak głupi, żeby wywozić całe worki śmieci i niszczyć środowisko? Później w to miejscu pojawią się jakieś zwierzęta, np. sarny i się skaleczą. Skaleczone sarny być może nie będą mogły szybko biegać, a wtedy staną się łatwiejszym łupem dla drapieżników, a to może spowodować zagrożenie populacji saren...

Albo inaczej sarna zje coś szkodliwego i zdechnie. Potem przyjdzie kolejna i kolejna i sytuacja się powtórzy. Wtedy drapieżniki nie będą miały czego jeść - efektem będzie śmierć głodowa takich rysi na przykład.

No dobra, trzeci przykład. Dzieci zobaczą w lesie śmieci i pomyślą sobie, że wolno tak wyrzucać różnorodne graty gdzie popadnie. Efekt? Cała historia zatoczy koło. Ludzie! Czas się obudzić!

"All I want for Christmas..."


A skoro już o śmieciach... Już niedługo zostaniemy zalani falą śmieci w mass mediach. Tymi śmieciami będą oczywiście reklamy i piosenki świąteczne. Na początku listopada pojawiają się pierwsze świąteczne dekoracje,wyprzedaże i produkty! Jak wobec tego uniknąć zobojętnienia świąt, skoro jeszcze przed 24 grudnia będziemy mieli ich dosyć?

Pamiętacie to z poprzednich lat? Nie bójcie się - ten i pare innych utworów będzie nam grane zawsze od początku listopada do samych świat...


Tak więc, z okazji zbliżających się za blisko dwa miesiące świąt Bożego Narodzenia życzę nam wszystkim światła rozumu i świętego spokoju!Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!