W Świdrze zgromadziło się kilkaset osób, by uczestniczyć w dorocznym święcie plonów. Starostami dożynek byli: Aneta Kosiorek sołtys wsi Świder i Leszek Broś radny z Wandowa. Zaprezentowano piękne wieńce dożynkowe, dorodne bochny chleba.

Rolnicy, mieszkańcy gminy Wola Mysłowska spotkali się w tym roku w Świdrze, by wspólnie składać dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Podczas Mszy św. polowej celebrowanej przez ks. Romualda Pawluczuka proboszcza parafii Wilczyska oraz ks. Krzysztofa Stepczuka proboszcza parafii Zwola i ks. Adama Juszczyńskiego proboszcza parafii Wandów, poświęcono dary ziemi, a wójt zapewnił, że chleb wypieczony z tegorocznego ziarna podzielony zostanie, tak jak zawsze, sprawiedliwie.

Wicewojewoda Marian Starownik, starosta łukowski Janusz Kozioł oraz wójt gminy Wola Mysłowska Władysław Mika przekazali druhom z OSP Świder nowo zakupiony samochód GAZ GAZELA.

Przedstawiciele spółdzielni mleczarskich nagrodzili najlepszych dostawców mleka.

Przygotowano liczne kiermasze, atrakcje dla najmłodszych i ich opiekunów.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!