(© CC0 Public Domain)

- Jeszcze w latach 30. nie mieliśmy antybiotyków. Ludzie chorowali umierali. Dziś chory połyka pigułkę i żyje. To jak cud - mówił Bil Maris z Alphabet - Google Ventures. Zarządzany przez niego fundusz inwestuje m.in. w firmy pracujące nad sposobami przedłużenia ludzkiego życia.

- W idei dłuższego życia chodzi głównie o to, by mieć lepsze, zdrowsze życie, mieć go więcej każdego roku. I więcej lat w ciągu życia - wyjaśnia Bill Maris, dyrektor generalny komórki inwestycyjnej Alphabet - Google Ventures.

- Rozkodowanie pierwszego ludzkiego genomu zajęło 10 lat i pochłonęło 4-5 mld dolarów. Dziś maszynie, która mieści się na stole zajmuje to godzinę. Patrzymy na ten genom i widzimy, gdzie pojawiają się błędy - mówił Maris. Przypomniał też, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu ludzkość nie dysponowała antybiotykami, tymczasem dziś mamy narzędzia pozwalające zajrzeć do funkcjonującego mózgu.

Zarządzany przez Marisa fundusz Alphabet - Google Ventures inwestuje m.in. w firmy pracujące nad sposobami przedłużenia ludzkiego życia.

Bloomberg/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!