Mija rok od startu Google+. Najnowsze dane dotyczące liczby użytkowników mogą zaskoczyć!

Od otwarcia portalu społecznościowego Google+ dla wszystkich zainteresowanych minął już rok. No, może nie od pełnego otwarcia. Ci, którzy mieli poniżej 18 lat musieli nieco poczekać - uzyskali tam dostęp dopiero 26 stycznia tego roku. Poza tym ich konto nieco różni się od zwykłego. Zmiany są jednak minimalne. Mają pomóc zapewnić lepsze bezpieczeństwo niepełnoletnim użytkownikom Google+. O tym wszystkim pisał na swoim profilu Bradley Horowitz. Jest to jedna z osób bezpośrednio odpowiedzialnych za Google+.

Tak naprawdę portal społecznościowy internetowego giganta został otwarty 28 czerwca 2011 roku. Z początku jednak dostęp wymagał specjalnego zaproszenia otrzymanego przez osobę, która już używała Google+. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Gmaila. Ktoś z Was jeszcze to pamięta?


Czytaj dalej o popularności Google+ w oficjalnych danych i porównaniu ich do tych Facebooka -->


-> Profil autora na Google+

400 milionów użytkowników w 12 miesięcy...


Vic Gundotra nie omieszkał podać najnowszych danych na temat liczby zarejestrowanych użytkowników. Chyba popełniłby gafę, gdyby nie uczynił tego na swoim profilu na Google+. Tak więc, w poniedziałkowy wieczór, konto w serwisie posiada aż (lub tylko) 400 milionów użytkowników. Dużo?

i... 100 milionów aktywnych miesięcznie


Jeżeli jednak spojrzymy na liczbę osób aktywnych, dane nie są już tak spektakularne. Google+ może poszczycić się 100 milionów użytkowników miesięcznie (wliczając w to osoby korzystające z oficjalnej aplikacji na smartfony). Dla porównania, wg najnowszych danych z końca czerwca tego roku, Facebook posiada 955 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Nie do końca jednak wiemy, po czym oba serwisy rozpoznają, czy dana osoba jest aktywna, czy może już nie. Dlatego nie można tych danych traktować na równi.

Jednak porównując "surowe" dane, możemy dojść do wniosku, że z Google+ korzysta aktywnie miesięcznie 10 proc. liczby osób preferujących Facebooka. To dużo czy mało? Każdy na to pytanie musi sobie odpowiedzieć sam.

Serwis, choć młody, dość dynamicznie się rozwija. Co jakiś czas dodawane są nowe funkcjonalności. Wszystkie z nich można odkryć na specjalnej stronie przygotowanej przez Google.

Macie konto na Google+ czy wolicie Facebooka? A może unikacie wszelkich serwisów społecznościowych?

-> Profil autora na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!