Teraz każdy może transmitować swoje Spotkania Google+ na żywo dla całego globu! Skorzystasz z nowo udostępnionej opcji?

Google+ zna już prawie każdy. To usługa społecznościowa giganta internetowego Google. Z ostatnich danych opublikowanych 11 kwietnia bieżącego roku w ramach upublicznienia nowego wyglądu serwisu, dowiedzieliśmy się, że ma on już ponad 170 milionów użytkowników.

Dzisiaj natomiast amerykańskie przedsiębiorstwo poinformowało o udostępnieniu Google+ Hangouts On Air - "Spotkań nadawanych na żywo" dla wszystkich. Co dokładnie to oznacza?

W ramach Hangouts (Spotkań) użytkownicy serwisu społecznościowego Google+ mogą rozmawiać twarzą w twarz nawet z 9 osobami równocześnie. Na samych rozmowach się nie kończy, gdyż dostępne są również dodatkowe aplikacje umożliwiające np. wspólne oglądanie filmów na YouTube.W ubiegłym roku Google wprowadził usługę Hangouts On Air (Spotkania nadawane na żywo). Umożliwiała ona udostępnianie transmisji prowadzonych spotkań na żywo, publicznie. Niestety, wtedy była ona dostępna wyłącznie dla "wybranych partnerów". Jakiś czas temu na stronach pomocy Google+ widniała jednak informacja o tym, że Google pracuje nad udostępnieniem jej wszystkim zainteresowanym. Tak też się stało.

Od teraz każdy zainteresowany będzie mógł nadawać na żywo. Możliwości Hangouts są praktycznie nieograniczone - artyści mogą spotykać się dzięki tej usłudze będącej częścią Google+ ze swoimi fanami, a nawet transmitować koncerty na żywo. Jest to także możliwość kontaktu z rodziną czy znajomymi rozsianymi po całym świecie.

Korzystanie z nowej funkcjonalności nie powinno sprawiać problemów - do znanego wielu użytkownikom Google+ okna rozpoczęcia Hangout, dodana została dodatkowa opcja - "Włącz Spotkania nadawane na żywo". Na bieżąco można śledzić liczbę oglądających spotkanie osób, które mają również możliwość jego komentowania.

Nadawanie spotkania on-line nie rozpoczyna się od razu. Musimy jeszcze kliknąć w specjalny przycisk. Dzięki temu wszyscy uczestnicy mają możliwość przygotować się do transmisji, którą mogą obejrzeć osoby z całego świata.

Po zakończeniu spotkania film ląduje na naszym koncie YouTube, gdzie możemy dokonać niezbędnych edycji i udostępnić przebieg spotkania na naszym kanale dla wszystkich tych, którzy nie mogli zobaczyć go na żywo.

Dzisiaj odbył się też pierwszy polski Hangout On Air (Spotkanie Google+ nadawane na żywo) zorganizowany przez Newsweek Polska - spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim. Wideo ze spotkania zostało już udostępnione.

Ze względu na to, że globalne udostępnienie Hangout On Air jest sporym przedsięwzięciem (szczególnie jeżeli chodzi o przyszłe obciążenie serwerów), nowa opcja powinna się pojawić u wszystkich użytkowników Google+ w ciągu nadchodzących tygodni.


Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!