(© Google+)

Amerykański analityk Paul Allen przewiduje, że do końca 2012 roku Google Plus osiągnie liczbę ponad 400 milionów użytkowników.

W Google Plus zarejestrowało się jak dotąd 62 miliony użytkowników, z czego jedna czwarta przypada na grudzień. Dziennie rejestruje się około 625 tys. osób i liczba ta stale rośnie - częściowo jest to spowodowane wzrastającym zainteresowaniem urządzeniami z systemem Android (ponad 700 tys. zakupów dziennie), co bardzo zachęca do rejestrowanie się w Google Plus i zapewnia częściowo łatwą integracją z innymi produktami.

Naukowiec zastanawia się dlaczego w grudniu strona tak tłumnie była odwiedzana przez nowych użytkowników. Może to być spowodowane zarówno świętami, reklamami telewizyjnymi, dostępnością Androida 4.0 czy też pozytywnymi opiniami, jak też kombinacjami wszystkich tych czynników, ale bez wątpienia wzrost zainteresowania następuje w zdumiewającym tempie.

Analityk przewiduje, że rok 2012 będzie rokiem przełomowym dla Google Plus i zakończy się wynikiem ponad 400 milionów użytkowników. To wciąż dużo mniej w porównaniu z Facebookiem (800 milionów), ale może być sygnałem dla Marka Zuckerberga, by przyjrzeć się uważniej konkurencji.

Google Plus opiera się na idei tzw. "kręgów". Niektóre posty mogą być upublicznione, a inne pozostać prywatne - dzięki czemu użytkownicy mają różne „kręgi” dla przyjaciół, znajomych, dalszych znajomych, czy też mogą publikować „publiczne” posty, które każdy w internecie może zobaczyć.

Google odmawia komentarza na temat przewidywań naukowca - informuje dailymail.co.uk.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!