Gortat z kolejnym double-double! Słońca lepsze od Clippers

Keith Allison/CC BY-SA 2.0
Marcin Gortat w swoim kolejnym meczu zdobył w końcówce kilka ważnych punktów i miał duży udział w zwycięstwie Suns. Polski środkowy zaliczył 21 double-double, a jego zespół odniósł szesnaste zwycięstwo w sezonie.

W pierwszej połowie koszykarze z Phoenix bardzo powoli budowali swoja przewagę. Drużyna Alvina Gentry'ego poprawiła się jednak w drugiej odsłonie. Wypracowała sobie wysoką i bezpieczną przewagę w trzeciej kwarcie, wygranej 31:17. Choć rywale zniwelowali straty w ostatniej kwarcie i byli bardzo blisko Suns, nie starczyło im jednak czasu na doprowadzenie do remisu. Ostatecznie gospodarze triumfowali trzema punktami.

Ważne punkty w ostatniej minucie zdobył Jared Dudley, najlepszy strzelec całego spotkania. Obrońca Słońc trafił dwa celne wolne, a w całym meczu uzbierał 22 punkty. Drugim strzelcem Słońc był ponownie Marcin Gortat.

Center znów nie zawiódł, osiągając swoje kolejne w tym sezonie double-double (18 punktów - 14 zbiórek). Do tego dorzucił dwie asysty i dwa bloki. Było to 21. double-double naszego gracza w tym sezonie. W ekipie Clips najlepsi byli Blake Griffin (17 punktów, 7 zbiórek) oraz Chris Paul.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani