Od 22 do 23 marca dopisano do małopolskich kół Platformy Obywatelskiej 433 osoby. Tym samym potwierdzają się słowa Jarosława Gowina, który po przegranych wyborach na przewodniczącego partii mówił o "nocach cudów".

"21 marca wieczorem zarząd krajowy zdecydował, że przy wyborach wewnętrznych pod uwagę będą brani tylko ci członkowie, którzy do dnia poprzedniego zostali przyjęci przez zarządy kół. Na ujawnienie tych informacji i wpisanie konkretnych nazwisk do rejestru był czas do 23 marca, do północy. Stąd taka intensyfikacja wpisów" - tłumaczy "Gazecie Wyborczej" szef małopolskiej PO, Ireneusz Raś.

"Znowu są "noce cudów" - mówił Jarosław Gowin po ogłoszeniu wyniku wyborów na przewodniczącego Platformy i dodał, że w Małopolsce na listy uprawnionych do głosowania wpisano kilkaset osób. Według informatorów "Wyborczej" większość nowych członków partii przypisano do kół związanych z Rasiem. Zrobiono to w ostatniej chwili, by nie mógł zareagować konkurent posła, Grzegorz Lipiec (kojarzony z Grzegorzem Schetyną).Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!