Część sędziów, których sądy zostały zlikwidowane podczas reformy Jarosława Gowina nie może orzekać - wynika z uchwały Sądu Najwyższego. Ministerstwo Sprawiedliwości jest innego zdania.

Sąd Najwyższy uznał, że Jarosław Gowin popełnił kluczowy błąd cedując decyzję o przenoszeniu sędziów zniesionych sądów na swoich zastępców. Zdaniem SN są one nie ważne, a co za tym idzie część sędziów nie może orzekać w postępowaniach. Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi z kolei, że uchwała dotyczy konkretnej sprawy, a nie wszystkich sędziów przeniesionych w toku reformy.

Problem leży w tym, że z powodu błędu można podważyć setki tysięcy wyroków wydanych od 1 stycznia 2013 r. - podaje serwis Dziennik.pl.

Niektórzy sędziowie podjęli decyzję, że do czasu wyjaśnienia sprawy nie będą orzekać. W przypadku sądu w Sulęcinie dotyczy to wszystkich sędziów. Ich sąd przekształcono w wydziały Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!