Polscy kibice będą wspaniale wspominać zawody na torze Parken. Zakończyły się one zwycięstwem Jarosława Hampela, który awansował na pozycję lidera cyklu GP. Drugie miejsce zajął Tomasz Gollob. Podium uzupełnił Chris Harris.

Bieg po biegu:
1. HAMPEL, Woffinden, Madsen, Protasiewicz
Świetnie w swoim pierwszym starcie zaprezentował się "Mały". Startując z czwartego pola założył wszystkich rywali i pomknął do mety. Niestety stawkę zamknął Piotr Protasiewicz.
2. BJERRE, Zetterstroem, Crump, Hancock
Spod taśmy równo Kenneth Bjerre i Magnus Zetterstroem. Duńczyk miał jednak bliżej do krawężnika i nie dał się zamknąć doświadczonemu Szwedowi. Za ich plecami obecny mistrz świata - Jason Crump i mistrz świata z 1997 roku - Greg Hancock.
3. JONSSON, Holder, Klindt, Pedersen / Holta (taśma)
W pierwszej odsłonie w taśmie wjeżdża Rune Holta. Za niego startuje Nicolai Klindt, który po fantastycznym starcie przez moment był na pierwszym miejscu. Szybko wyprzedził go Andreas Jonsson, który pomknął po 3 punkty. Później ten manewr powtórzył Chris Holder. Nieoczekiwanie dla miejscowych kibiców na ostatnim miejscu linię mety mija Nicki Pedersen.
4. GOLLOB, Lindgren, Harris, Andersen
Świetny start Tomasza Golloba. Polak pomknął do mety, ale na jego błąd czekał Fredrik Lindgren. Ponownie na ostatnim miejscu zawodnik gospodarzy - Hans Andersen.

5. WOFFINDEN, Pedersen, Gollob, Crump
"Tajski" wygrywa start i pokonuje swoich utytuowanych rywali. Gollob o 3. miejsce walczy z Crumpem i wygrywa.
6. HARRIS, Holta, Madsen, Hancock
"Bomber" najlepiej spod taśmy i wygrywa. Do końca jednak musi walczyć o trzy punkty z Holtą. Norweg z polskim paszportem był blisko minięcia Brytyjczyka na trzecim okrążeniu, ale jego atak został zablokowany. Drugi raz stawkę zamyka Hancock.
7. JONSSON, Andersen, Bjerre, Protasiewicz
W pierwszej odsłonie biegu "AJ" wypycha na bandę Andersena. W powtórce za szeroko wychodzi Bjerre i jego błąd wykorzystują Jonsson i "Ugly Duck". "Pepe" ponownie zamyka stawkę.
8. HOLDER, Hampel, Zetterstroem, Lindgren (upadek/wykluczenie)
Tor w Kopenhadze w coraz gorszym stanie. Na pierwszym łuku problemy ma Lidgren, który upada i zostaje wykluczony. W powtórce najlepiej ze startu wychodzi Holder, ale przez cztery okrążenia musi bronić się przed atakami Jarosława Hampela.

9. LINDGREN, Jonsson, Hancock, Woffinden
Lindgren mimo upadku świetnie rozegrał start i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Zawodnicy za jego plecami skupieni byli na walce o dwa punkty. Na kresce lepszy od Hancocka okazał się Jonsson. Pierwszy nieudany start Woffindena, który zamknął stawkę.
10. ANDERSEN, Crump, Holder, Madsen
Andersen wygrywa start. Crump najsłabiej, ale szybko radzi sobie z Madsenem, a następnie agresywnym atakiem mija Holdera.
11. ZETTERSTROEM, Harris, Pedersen, Protasiewicz
"Zorro" najlepiej spod taśmy i mknie po 3 punkty. Harris mija na ostatnim okrążeniu pupila gospodarzy - Pedersena. Trzecie "0" dla Protasiewicza.
12. HAMPEL, Bjerre, Holta, Gollob
Po starcie na końcu stawki lider klasyfikacji Grand Prix - Bjerre. Duńczyk jednak szybko radzi sobie najpierw z Gollobem, a następnie z Holtą. "Mały" daleko z przodu.

13. BJERRE, Harris, Holder, Woffinden
Bardzo równy start trójki zawodników. Najlepiej wychodzi na tym Bjerre, ale musi do końca być czujny, bo blisko za jego plecami jedzie Harris.
14. JONSSON, Gollob, Madsen, Zetterstroem
Jonsson pewnie wygrywa. Gollob szczęśliwie uporał się z Madsenem. "Zorro" statystował trójce swoich rywali.
15. CRUMP, Lindgren, Holta, Protasiewicz
Fantastyczny wyścig w wykonaniu Crumpa, który z dużą przewagą wygrywa. Za jego plecami linię mety mija Lindgren. Polacy na 3. i 4. miejscu. "Audi" Protasiewicza.
16. HAMPEL, Andersen, Hancock, Pedersen
Hancock najlepiej ze startu, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu mija go rozpędzony Hampel. Później jego wyczyn powtarza Andersen. "Herbie" wyprzedza więc jedynie Pedersena, który traci szansę na awans do półfinałów.

17. ANDERSEN, Holta, Zetterstroem, Woffinden (upadek/wykluczenie)
W pierwszej odsłonie biegu upada na 3. okrążeniu Woffinden. W powtórce najlepiej spod taśmy wychodzi "Zorro", ale na dystansie mijają go Andersen i Holta. Polak jednak kończy swój udział w zawodach.
18. BJERRE, Pedersen, Lindgren, Madsen
Madsen dobrze wychodzi spod taśmy, ale szybko spada na koniec stawki. Bjerre najpierw walczy z Lindgrenem o 2. miejsce, a na ostatnim okrążeniu śmiałym atakiem przy bandzie mija "Powera".
19. GOLLOB, Holder, Hancock, Protasiewicz
Gollob z trzeciego miejsca awansował na pierwsze i wywalczył sobie awans do najlepszej ósemki zawodów. Za jego plecami Holder, Hancock i Protasiewicz, który kończy zawody z pięcioma zerami!
20. CRUMP, Jonsson, Harris, Hampel
Równy start całej czwórki. Najlepiej na tym wychodzi startujący z pierwszego pola Crump, który ucieka pozostałej trójce. Jonsson na ostatniej prostej mija Harrisa. Hampel niestety kończy rundę zasadniczą na ostatnim miejscu.

21. ANDERSEN, HARRIS, Crump, Jonsson
Fantastyczny wyścig. Wielkie zamieszanie na pierwszym okrążeniu. Kibice zgromadzeni na stadionie szaleją, a to oznacza, że pierwsze miejsce zajął Andersen. Obok niego do finału wjechał Harris. Dość nieoczekiwanie na ostatnim miejscu linię mety mija Jonsson.
22.HAMPEL, GOLLOB, Bjerre, Holder (upadek/wykluczenie)
W pierwszej odsłonie "Mały" zdecydowanie prowadzi, ale upada Holder i zostaje wykluczony. W powtórce Hampel i Gollob uciszają trybuny. Bjerre kończy swój udział w zawodach i to oznacza, że będziemy mieli zmianę lidera cyklu GP.

23. HAMPEL, Gollob, Harris, Andersen
Piękny wyścig w wykonaniu naszych zawodników! Hampel wygrywa, za jego plecami na linię mety wpada Gollob. Podium uzupełnia Harris. Kibice zawiedzeni, bo na ostatnim miejscu Andersen.


Klasyfikacja generalna zawodów w Kopenhadze:
1. Jarosław Hampel 20 (3,2,3,3,0,3,6)
2. Tomasz Gollob 15 (3,1,0,2,3,2,4)
3. Chris Harris 13 (1,3,2,2,1,2,2)
4. Hans Andersen 13 (0,2,3,2,3,3,0)
---
5. Andreas Jonsson 13 (3,3,2,3,2,0)
6. Kenneth Bjerre 13 (3,1,2,3,3,1)
7. Jason Crump 10 (1,0,2,3,3,1)
8. Chris Holder 9 (2,3,1,1,2,u/w)
---
9. Fredrik Lindgren 8 (2,u/w,3,2,1)
10. Magnus Zetterstroem 7 (2,1,3,0,1)
11. Rune Holta 6 (t,2,1,1,2)
12. Tai Woffinden 5 (2,3,0,0,u/w)
13. Nicki Pedersen 5 (0,2,1,0,2)
14. Greg Hancock 3 (0,0,1,1,1)
15. Leon Madsen 3 (1,1,0,1,0)
16. Piotr Protasiewicz 0 (0,0,0,0,0)
---
17. Nicolai Klindt 1 (1)
18. Patrick Hougaard

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!