Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Cieszynie oraz Grupa Literacka "Nawias: zapraszają do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim O Złotą Wieżę Piastowską".

Gratka dla poetów. Cieszyński konkurs poetycki Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Cieszynie oraz Grupa Literacka "Nawias: zapraszają do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim O złotą wieżę piastowską"

Współorganizatorami tego znanego, obrosłego w tradycje konkursu są: Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego. Honorowy patronat sprawują
burmistrz miasta i starosta cieszyński.

W zamyśle organizatorów konkurs poprzez konfrontacje poetyckie i doskonalenie warsztatu artystycznego ma sprzyjać integracji środowisk twórczych kraju, promocji Cieszyna i Śląska Cieszyńskiego w kraju i za granicą oraz popularyzowaniu współczesnej poezji. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, charakter otwarty, mogą więc w nim brać udział autorzy zrzeszeni i niezrzeszeni w organizacjach twórczych i związkowych.

Tematyka dowolna. Oddzielną kategorię stanowić będą utwory o Cieszynie i Ziemi Cieszyńskiej, pod hasłem: "Wszystkie drogi prowadzą do...". Autorzy nadsyłają zestaw trzech utworów poetyckich nie publikowanych i nie nagradzanych w innych konkursach, w czterech egzemplarzach maszynopisu.

Do prac opatrzonych godłem należy dołączyć zaklejoną kopertę zawierającą: godło, imię i nazwisko autora, adres oraz numer telefonu i adres e-mailowy. Główne nagrody w konkursie, to: Złota, Srebrna i Brązowa Wieża Piastowska oraz nagrody specjalne: nagroda burmistrza za wiersz w kategorii "Cieszyn", związany z przypadającą aktualnie 1200-ną rocznicą legendarnego założenia miasta Cieszyna; nagroda starosty cieszyńskiego dla twórców z Cieszyna i okolic, którzy obok godła proszeni są o dopisanie słowa "Stela".

Nagrody zostaną wręczone w trakcie uroczystego podsumowania konkursu w dniu 23 października 2010 r. Prace należy przesłać w terminie do: 31. 07. 2010 r. na adres:
Zarząd Oddziału ZNP, Grupa Literacka ,,Nawias", Rynek 18 43 - 400 Cieszyn z dopiskiem "Konkurs literacki".

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!