(© Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported)

Po zwycięstwie w sobotniej Nordyckiej Grand Prix, Amerykanin powiększył swoją przewagę nad najgroźniejszymi konkurentami i już tylko kataklizm w postaci kontuzji może pozbawić go drugiego złotego medalu w karierze.

Hancock to bardzo pozytywna postać w światowym żużlu. To wręcz nieprawdopodobne, że 42-letni zawodnik nadal odczuwa niebywały głód jazdy, a do tego jego forma sportowa nie schodzi poniżej wysokiego poziomu. Obecnie reprezentuje on w polskiej lidze Falubaz Zielona Góra i w każdym meczu, jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, jest gwarantem dwucyfrowej zdobyczy punktowej.

W rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza świata Amerykanin jako jedyny uczestnik GP, wystartował we wszystkich dotąd rozegranych turniejach. To wręcz rzecz niebywała, która zapewniła popularnemu Herbiemu stale miejsce w historii światowego speedwaya. Zawodnik z Kalifornii przez te szesnaście lat czterokrotnie stawał na podium Indywidualnych Mistrzostw Świata: w 1996 zdobył brązowy medal, w 1997 został mistrzem, w 2004 ponownie był trzeci, a w 2006 zdobył srebrny medal. Tegoroczny medal będzie zatem piątym w jego kolekcji i będzie zarazem piękną klamrą spinającą przebogatą karierę Grega. Choć sam zainteresowany podkreśla że zamierza czynnie jeździć minimum do czterdziestego piątego roku życia i nie powiedział ostatniego słowa w GP.

Warto zaznaczyć jest to, iż mimo tych wszystkich osiągnięć popularny Greg pozostał człowiekiem niezwykle kulturalnym i zarazem bardzo medialnym. Nieżalenie od czy zawodach w których startuje wypadnie dobrze czy też słabo zawsze chętnie rozmawia z dziennikarzami nigdy nie odmówi także autografu bądź zdjęcia żadnemu z kibiców. Bez problemu potrafi się przyznać do błędu do tego zawsze jest on uśmiechnięty i tryska humorem.

Aktualna klasyfikacja Grand Prix 2011.
1. Hancock - 139
2. Hampel - 108
3. Jonsson - 100
4. Crump - 96
5. Gollob - 93
6. Sajfutdinow - 88
7. Holder - 88
8. Bjerre - 85
...
13. Holta - 44
14. Kołodziej - 41

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!