O wydobyciu z ziemi niebezpiecznego przedmiotu poinformował policjantów pracownik firmy budowlanej. Mundurowi zabezpieczyli niewybuch do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Dyżurny komendy został poinformowany, że podczas prac budowlanych przy ul. Lotniczej w Radzyniu Podlaskim natrafiono na skorodowany przedmiot przypominający niewybuch.

Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przedmiot to niewybuch pocisku moździerzowego, pochodzący z okresu II wojny światowej.

Mundurowi zabezpieczyli teren do czasu przybycia na miejsce saperów z Chełma.

- Przypominamy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać - apeluje rzeczniczka radzyńskiej Policji asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla. – Miejsce to na leży zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, teren tak powinniśmy oznakować, by nikt przypadkowo tam nie wszedł, a niewybuch można było bez trudu odnaleźć.

O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!