(© By Alterna2 http://www.alterna2.com [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons)

Zespół The Cranberries wystąpi 3 czerwca w Lublinie. Będzie to jedyny koncert Irlandczyków w Polsce.

The Cranberries wystąpi 3 czerwca na Arenie Lublin podczas jedynego koncertu w Polsce. Bilety mają trafić do sprzedaży w lutym.

The Cranberries to irlandzki zespół, który powstał w 1989 r. Światową sławę przyniosła muzykom płyta "No Need to Argue" z 1993 r. Znalazł się na niej popularny do dziś utwór "Zombie", poświęcony powstaniu wielkanocnemu w Irlandii Północnej. Oprócz niego posłuchać mogliśmy takich hitów, jak "Ode To My Family" czy "I Can't Be With You".

Kolejna płyta "To the Faithful Departed" ugruntowała pozycję grupy. Znalazł się na niej między innymi singlowy utwór "Salvation". Charakterystyczny głos wokalistki, Dolores O'Riordan, stał się wizytówką zespołu.

The Cranberries nagrali jeszcze płyty "Bury the Hatchet" (1999), "Wake Up and Smell the Coffee" (2001) i "Roses" (2012). Ten ostatni krążek ukazał się po reaktywacji zespołu.
Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!