Gryf Wejherowo przegrał na wyjeździe z Widzewem Łódź 1:3

ab
Gryf Wejherowo doznał pierwszej ligowej porażki. W meczu 5. kolejki II ligi żółto-czarni przegrali na wyjeździe z Widzewem Łódź 1:3 (1:1). Honorową bramkę dla piłkarzy z Wejherowa zdobył Dawid Rogalski.

Pierwszą groźną sytuacją w meczu stworzyli sobie goście. W 17 minucie mocny strzał Włodyki obronił jednak bardzo dobrze ustawiony bramkarz gospodarzy. Widzewiacy nie pozostali dłużni i osiem minut później mieli szansę na strzelenie pierwszego gola w meczu. Na strzał w światło bramki Szymona Więckowicza zdecydował się pomocnik łódzkiego zespołu, Mateusz Michalski, ale golkiper Gryfa był na posterunku. W 38 minucie po składnej i szybkiej akcji żółto-czarnych, bramkę zdobył Dawid Rogalski, który wykorzystał sytuację sam na sam z Patrykiem Wolańskim. Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. Dwie minuty później widzewiacy przeprowadzili zabójczą kontrę, którą perfekcyjnie wykończył Mateusz Michalski.

Po wyrównanych pierwszych czterdziestu pięciu minutach, drugą cześć spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. Efektem tego była bramka strzelona w 53 minucie. Tym razem gola dla Widzewa strzelił Radosław Sylwestrzak, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował futbolówkę do siatki gryfitów. Stracona bramka mobilizująco wpłynęła na gości, którzy zaczęli przejmować inicjatywę w meczu. Tego wieczoru jednak piłkarze Widzewa grali bardzo solidnie w obronie, a z ataków Gryfa niewiele wynikało. Nadzieje na zdobycie wyrównującej bramki przedłużył arbiter, który doliczył aż sześć minut do regulaminowego czasu gry. Gryfici rzucili wszystko na jedną szalę, co spowodowało, że musieli się odkryć, jednocześnie narażając się na kontrataki gospodarzy. Efektem tego był rzut karny dla Widzewa w 95 minucie. Stałego fragmentu gry nie zmarnował Dawid Świderski, ustalając wynik meczu na 3:1.

Widzew Łódź - Gryf Wejherowo 3:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Michalski (40), Radosław Sylwestrzak (53), Daniel Świderski (90-karny) - Dawid Rogalski 38

Widzew: Wolański - Kamiński, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pigiel - Michalski (86 Pięczek), Kazimierowicz, Paulius (9 Falon), Gutowski - Miller (82 Zuziak), Demjan (46 Świderski).

Gryf: Więckowicz - Brzuzy, Gulczyński, Wicki, Liberacki, Goerke (62 Czychowski) - Włodyka (64 Koziara), Kołc, Ryk (72 Bury), Chwastek (86 Ewertowski) - Rogalski.

Żółte kartki: Sylwestrzak, Świderski - Wicki, Czychowski, Kołc, Gulczyński

Dłuższa przerwa od gry Kevina de Bruyne. Guardiola: To dla nas wielka strata, ponieważ on wyróżniał się pod każdym względem (napisy)