Fotografia ilustracyjna Fotografia ilustracyjna

Fotografia ilustracyjna (© Szymon Szar)

W zimne, ale słoneczne, niedzielne popołudnie rozegrano na torze w Grudziądzu drugi decydujący mecz o I ligę. Spotkanie było jednostronnym widowiskiem, w którym gospodarze bezapelacyjnie pokonali zespół łódzkiego Orła 60:31.

Zimno nie odstraszyło wiernych kibiców klubu z Grudziądza. Pierwsi najwierniejsi fani, głodni żużlowych emocji, zaczęli pojawiać się już po godzinie 13. Na stadionie zjawili się również w kibice angielscy wracający z odbywającego się dzień wcześniej Grand Prix Polski w Bydgoszczy. Gospodarze przygotowali tor dość twardy, który miał sprzyjać walce i zapewnić kibicom spodziewane emocje.

Punktualnie kwadrans po prezentacji na starcie stanęli juniorzy, którzy otworzyli zawody. Po atomowym starcie para grudziądzka Artur Mroczka wraz z Kevinem Woelbergiem pewnie pokonała 5:1 parę łódzkiego Orła - Mariusza Konska i Simona Gustafssona.

W kolejnych biegach przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Biegi drugi, trzeci i trzynasty to jedyne zwycięstwa gości w tym meczu, w stosunku 4:2. W wyścigu dziewiątym goście skorzystali z przepisu w regulaminie i wystawili Jokera (zawodnikowi startującemu jako joker punkty liczone są podwójnie - przyp.red.). Startujący w tej roli Stanisław Burza zajął trzecie miejsce zdobywając dwa punkty. W tym momencie wszystko stało się jasne - I liga dla Grudziądza została obroniona. Pozostałe wyścigi to siedmiokrotna wygrana GTŻ w stosunku 5:1 oraz trzykrotnie wynik remisowy 3:3.

Mecz w Grudziądzu zakończył się ostatecznie wynikiem 60:31 dla gospodarzy. A w dwumeczu 107:74. Najlepszym zawodnikiem w drużynie Grudziądza był Artur Mroczka, który zdobył komplet 15 punktów. W drużynie Orła dwóch zawodników uzyskało po 9 punktów, Henrik Gustafsson oraz Stanisław Burza.

Patrząc na przekrój całego sezonu drużyna GTŻ Grudziądz zasłużenie utrzymała się w I lidze. Gdyby nie kontuzje kilku zawodników w trakcie sezonu, drużyna z kujawsko-pomorskiego miasteczka walczyłaby zapewne w pierwszej szóstce, a nie uczestniczyła w barażowych meczach o utrzymanie się.

Dziękuję serdecznie za miłe przyjęcie przez działaczy z Grudziądza i życzę wam abyśmy spotkali się w roku przyszłym przynajmniej na półfinałowym meczu I ligi z udziałem GTŻ!

GTż Grudziądz: M.Ferjan 7(2,2,3,0), K. Brzozowski 8(0,3,2,3), O.Allen 8(2,D,2,2,2),
E.Kennett 4(0,3,1,-), R.Schlein 7(2,2,2,1), A. Mroczka 15 (3,3,3,3,3)
K.Woelberg 7(2,2,3), P.Staszek 4(2,2,)

Orzeł Łódź:
F.Eriksson 4(1,2,0,1), S.Burza 9(1,2,3,3,0) P.Dym 5(3,1,1,w,0),
M.Schultz 2(1,0,-,-,1), H. Gustafsson 9(3,1,3,1,1),
M.Konsek 1(1,0,0,0), S.Gustafsson 1(1)

Bieg po biegu:

I. Mroczka, Woelberg, Konsek, S.Gustafsson (U)
II. H. Gustafsson, Ferjan, Eriksson, Brzozowski
III. Dym, Allen, Schultz, Kennett
IV. Mroczka, Schlein, H.Gustafsson, Konsek
V. Kennett, Erikson, dym, Allen (D)
VI. Mroczka, Schlein, Dym, Schultz
VII. Brzozowski, Ferjan,H.Gustafsson, Konsek
VIII. Mroczka, Schlein, Burza, Eriksson
IX. Ferjan, Brzozowski, Burza ( JOKER) , Dym
X. H.Gustafsson, Allen, Kennett, Konsek
XI. Burza,Woelberg, Schlein, Dym
XII. Mroczka, Allen, Eriksson, Konsek
XIII. Burza,Staszek, H.Gustafsson, Ferjan
XIV. Brzozowski, Kennett, Schultz, Burza
XV. Woelberg, Staszek, H.Gustafsson, Dym

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!