Główny Urząd Statystyczny w Polsce poinformował, że na rynku telekomunikacyjnym działa 55,5 mln kart SIM. Oznacza to, że stale rośnie od dłuższego czasu popularność telefonii komórkowej.

GUS podaje najnowsze dane, dotyczące wykorzystywania telefonii komórkowej. Według ustaleń na rynku polskim funkcjonuje na koniec czerwca br. liczba abonentów i użytkowników (usługi prepaid) telefonii komórkowej wyniosła 55,481 mln (w tym ok. 54 proc. to użytkownicy pre-paid) i była o 6,4 proc. większa niż przed rokiem oraz o 2,2 proc. wyższa niż w poprzednim kwartale. Okazuje się, że na 100 mieszkańców przypada 144 abonentów i użytkowników, zaś odpowiednio 140,9 na koniec grudnia 2012 r. i 136,5 przed rokiem.

Wzrost liczby działających telefonów komórkowych wynika z faktu, że wiele osób korzysta z kilku numerów telefonów, natomiast ma miejsce masowa rezygnacja z telefonów stacjonarnych. W raporcie GUS podano, że na koniec pierwszego półrocza 2013 roku liczba łączy telefonii stacjonarnej spadła o 5 proc. w porównaniu z końcem 2012 roku i wyniosła 5,8 mln. Obecnie na 100 mieszkańców przypada 15 łączy stacjonarnych.

Rosnąca popularność telefonii komórkowej wynika z rozwoju technologii, nasycenia rynku coraz bardziej zaawansowanymi modelami. Jej źródłem jest też specyfika usługi zapewniająca mobilność użytkownikom.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!