http://pl http://pl

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Waldgrundschule_Schulkleidung.jpg (© JeHoMi/Wikipedia)

W Polsce jest coraz mniej dzieci, czytamy w niedawno ogłoszonym raporcie Głównego Urzędu Statystycznego. Wynika z niego, że obecnie Polacy nie dążą do zakładania rodzin i wychowania potomstwa.

W naszym kraju zamieszkuje około 6 milionów dzieci, co stanowi 1/6 populacji, podaje GUS. To zła wiadomość, bo w latach 80-tych dzieci stanowiły ¼ mieszkańców Polski. Niestety trendy są zniżkowe i od tamtej pory ilość urodzin systematycznie spada.

W Polsce notuje się jeden z najniższych wskaźników urodzeń w Europie. Według GUS utrzymuje się on na poziomie 1,3. Oznacza to, że, aby utrzymać liczbę ludności na jedną kobietę w wieku rozrodczym (15-49 lat) powinno przypadać ponad 2 dzieci.

W zeszłym roku w naszym kraju na świat przyszło 386 tysięcy nowych mieszkańców. Najwięcej dzieci do lat 14-stu, jak wynika z raportu GUS mieszka w województwach: małopolskim, pomorskim oraz wielkopolskim. Najmniej dzieci zamieszkuje województwo opolskie. Tam dzieci stanowią 14 % populacji.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!