W ramach wędrującego po Dolnym Śląsku niezwykłego festiwalu, dedykowanego powodzianom, zorganizowanych zostało 7 koncertów charytatywnych. Dochód z biletów przeznaczony jest dla rodzin z Bogatyni, które ucierpiały na skutek powodzi.

Organizatorzy przygotowali jeszcze dwie akcje. Od poniedziałku będzie można przekazać finansowe wsparcie mieszkańcom Bogatyni w najprostszy ze sposobów - wysyłając sms o treści "Powódź" na numer 7261. Koszt sms-a 2 zł plus VAT. Numer będzie aktywny dla wskazanego celu w dniach 18-25 października.

Zapowiadana, publiczna aukcja trąbki, którą podarował Tomasz Stańko, odbędzie się na żywo, na antenie radiowej Trójki, w sobotę 23 października o godz. 11.00.
Podczas autorskiej audycji Marka Niedźwieckiego "Markomania" do licytacji będą mogły przystąpić firmy i osoby prywatne. Aukcję poprowadzą Tomasz Stańko, Marek Niedźwiecki i organizator festiwalu Krzysztof Witkowski.

Tomasz Stańko, artysta światowej klasy i wybitna indywidualność jazzowa,podarował pierwszy profesjonalny instrument, na którym grał. "Dostałem go od ojca - mówi Tomasz Stańko w wywiadzie Przemysława Ciszaka Tomasz Stańko - Życie jak free jazz - jeszcze przed rozpoczęciem nauki w szkole muzycznej. To była trąbka, która należała wcześniej do Humphrey’a Lyttelton’a, wspaniałego muzyka soulowego."

Koncerty charytatywne, aukcja muzycznego instrumentu, akcja sms-owa, koncerty finałowe w Bogatyni. Każda forma wsparcia jest ważna, żeby zdążyć z pomocą potrzebującym.

Finał III Międzynarodowego Festiwalu "Hałda Jazz" Bogatynia 2010 odbędzie się w dniach 22 - 24 października w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

Program koncertów jest dostępny na stronie organizatora Hałda Jazz 2010.

Artykuły powiązane:

Hałda Jazz powodzianom z Bogatyni


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!