Maria Seweryn, Rafał Mohr, Bartosz Opania i Katarzyna Kwiatkowska podczas próby spektaklu Happy now? Maria Seweryn, Rafał Mohr, Bartosz Opania i Katarzyna Kwiatkowska podczas próby spektaklu Happy now?

Maria Seweryn, Rafał Mohr, Bartosz Opania i Katarzyna Kwiatkowska podczas próby spektaklu Happy now?

13 kwietnia dziennikarze, a 16. - premierowa publiczność będą mogli zobaczyć najnowszą realizację na scenie warszawskiego Teatru Polonia, którą będzie sztuka Lucindy Coxon "Happy now?".

Sztuka Lucindy Coxon został uznany za najlepszy tekst dramatyczny 2008 roku. Jej premiera odbyła się w National Theatre w Londynie, zaś rok później tekst przeniesiono na scenę w Nowym Jorku. "Happy now?" to opowieść o życiu 40-latków z dużego miasta: z rodzinami, karierami, z życiem, które na pierwszy rzut oka jest idealne. Dlaczego jednak zdaje się, że wszyscy bohaterowie sztuki są nieszczęśliwi lub szukają czegoś, czego nie są w stanie precyzyjnie zdefiniować? To spektakl o tym, jak pokolenie dzisiejszych 40-laktów radzi sobie z narastającymi kłopotami - pełen niepoprawnego, bezczelnego humoru, ze znakomitymi dialogami i wyrazistymi postaciami - informuje Józefina Bartyzel z działu Public Relations Teatru Polonia i dodaje, że to spektakl błyskotliwy i nieoczywisty, jak wszystkie sceniczne opowieści Adama Sajnuka, który poza wyreżyserowaniem sztuki zagra w niej jedną z ról.

Tekst "Happy now?" przetłumaczyła Klaudyna Rozhin, scenografię zaprojektowała Katarzyna Adamczyk, muzykę skomponował Michał Lamża, a na dużej scenie Teatru Polonia, poza Sajnukiem, wystąpią: Katarzyna Kwiatkowska, Małgorzata Rożniatowska, Maria Seweryn, Bartosz Opania, Bartłomiej Topa i Rafał Mohr.

Pierwsze popremierowe przedstawienia grane będą w dniach 17 - 25 kwietnia br.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!