14 lutego 2009 roku ustanowił nowy rekord skoczni mamuciej im 14 lutego 2009 roku ustanowił nowy rekord skoczni mamuciej im

14 lutego 2009 roku ustanowił nowy rekord skoczni mamuciej im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie uzyskując odległość 225,5 metra. (© Fot. Pudeo, Creative Commons http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Harri_Olli.JPG&filetimestamp=20070709225738)

26-letni Fin poinformował dziś o zakończeniu kariery. To jeden z najbardziej utalentowanych fińskich skoczków. Dał się także poznać jako niezwykle niesforny zawodnik.

"Nie chciałem nadawać temu jakiegoś specjalnego rozgłosu, po prostu tak zdecydowałem. Moja kariera jako skoczka dobiegła końca, ale na pewno pozostanę ze skokami narciarskimi w innej roli" - przyznał skoczek. Twierdzi, że myśl o zakończeniu kariery pojawiła się w momencie kiedy zrozumiał, że nie ma szansy na zdobycie medalu na tegorocznych mistrzostwach świata w Oslo - czytamy w serwisie skijumping.pl

Fin zamierza pracować w serwisie narciarskim swojego przyjaciela, przy klubie Ounasvaara w Rovaniemi. Trwający sezon nie zaczął się dla niego najlepiej. Po nieudanym skoku w Kuusamo pokazał w kierunku jury obraźliwy gest. Nie był to jego pierwszy wybryk. W 2008 pojawił się pod wpływem alkoholu podczas ceremonii powitania skoczków na mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Został wtedy wyrzucony z drużyny. W tym samym roku został skazany na 30 dni więzienia za przekroczenie prędkości i jazdę pod wpływem alkoholu.

Podczas swojej kariery Olli wygrał trzy konkursy Pucharu Świata. Za największy jego sukces można uznać zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata w Sapporo w 2007 oraz dwóch medali drużynowych.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!