W Zakładzie Karnym w Herbach przebywają mężczyźni karani po raz pierwszy. Są oddziały dla tymczasowo aresztowanych, odbywających karę w warunkach zakładu półotwartego oraz młodocianych odbywających karę w podobnym systemie.

Miejscowi funkcjonariusze systematycznie włączają się w akcje dobroczynne mające na celu niesienie pomocy ludziom, którym w życiu trudno się odnaleźć.

- Na co dzień taki cel realizują w odniesieniu do penitencjariuszy, bowiem resocjalizacja ( o czym często zapominamy) to również pomaganie w szerokim tego słowa znaczeniu - powiedziała rzeczniczka ZK porucznik SW Izabela Kapkowska. - Podstawą tych działań jest bowiem chęć ratowania oraz przywracania dla dobra i korzyści społeczeństwa osób, które weszły w konflikt z prawem.

I tak funkcjonariusze Zakładu Karnego w Herbach zorganizowali dla osadzonych możliwość czynnego udziału w międzynarodowej kampanii, mającej na celu sprzątanie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów”.

Włączyli się w X edycję akcji „Podaruj Znicz na Kresy 2016” zorganizowaną pod honorowym patronatem prezydenta Bytomia.

Funkcjonariusze uczestniczyli w akcji Fundacji Wspólna Nadzieja „daj z siebie innym – zbieraj nakrętki”.

- Dyrektor Zakładu Karnego w Herbach kpt. Mirosław Pawlak oraz ówczesna dyrektor ZK w Lublińcu ppłk Jolanta Figlak przekazali prezenty podopiecznym Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczym z Lublińca - dodała por. J. Kapkowska. - W paczkach znalazły się zimowe czapki, szaliki, obuwie oraz słodycze.

Niedawno herbscy więziennicy aktywnie wsparli Akcję Wielkanocnej Pomocy – „Świąteczny Koszyk dla Polaków na Kresach” i zgromadzili ogromną ilość produktów spożywczych oraz słodyczy, które przekazane zostaną naszym rodakom zza wschodniej granicy.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!