Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Historia Polski XX wieku według IPN trafi bezpłatnie do szkół

Anna Kołodziejczyk
Anna Kołodziejczyk
„Od niepodległości do niepodległości.Historia Polski 1918-1989” bezpłatnie dostępna dla szkół ponadgimnazjalnych.
„Od niepodległości do niepodległości.Historia Polski 1918-1989” bezpłatnie dostępna dla szkół ponadgimnazjalnych. strona internetowa IPN
"Od niepodległości do niepodległości. Historia Polski 1918-1989" - publikacja Instytutu Pamięci Narodowej ponownie trafia na rynek. Szkoły ponadgimnazjalne otrzymają książkę bezpłatnie.

Pierwsze wydanie książki spotkało sie z dużym zainteresowaniem odbiorców. Synteza dziejów naszego kraju od odzyskania niepodległości po rozbiorach w 1918 roku do upadku socjalizmu w 1989 została przekazana w formie wartkiej narracji uzupełnionej bogatym zbiorem fotografii, dokumentów i map.

Wiek XX należał do najtrudniejszych w dziejach państwa i narodu polskiego - czytamy w słowie wstępnym do publikacji. - Niełatwo ten okres opisać, tym bardziej w syntetycznym skrócie. Naszym zamierzeniem było przedstawienie najnowszej historii Polski taką, jaką była. Bez narodowej mitologii, przedstawiającej losy Polaków wyłącznie w odcieniu heroiczno-martyrologicznym. Równocześnie jednak nie uważamy, aby Polacy musieli się swojej historii wstydzić.

Według założeń autorów publikacja ma trafić przede wszystkim do przyszłorocznych maturzystów. Jej uzupełnieniem jest specjalna oferta edukacyjna w postaci między innymi wykładów i warsztatów z najnowszej historii Polski przygotowana przez IPN.

Według prof. dr hab. Włodzimierza Suleja książkę "czyta się wartko, wzbudzi też ona zainteresowanie nie tylko maturzysty, ale i profesjonalnego historyka -

czytamy na stronie IPN

- Jest inna aniżeli charakterystyczny dla współczesnej doby szkolny podręcznik. Inna nie tyle przez sam dobór faktów, co ich wyrazistą interpretację.”

Nauczyciele zainteresowani zamówieniem książki dla swoich uczniów mogą już teraz rejestrować się na stronie Instytutu oraz kontaktować się z Oddziałowymi Biurami Edukacji Publiczne IPN i ich delegaturami w całym kraju.

Informacje o inicjatywach edukacyjnych Instytutu można też śledzić na Facebooku www.facebook.pl/eduipn . Została tam utworzona "Strefa Edukacyjna IPN", w której można znaleźć między innymi ogłoszenia o konkursach, imprezach Instytutu, dostępnych grach online itp.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto